• Wydarzenia 2018/2019

• Wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej nr 3

• 23.06.2019 12:49
          • Nasza szkoła wzięła udział w konkursie organizowanym przez Wyższą Szkołę Nauk Społecznych w Lublinie „Miej serce i patrz w serce”. Wśród 66 szkół różnych szczebli zostaliśmy wyróżnieni jako Liderzy Społeczni Województwa Lubelskiego. Wyróżnienie otrzymała uczennica klas 3b Gimnazjum Julia Dziura, pani dyrektor Maria Mołdoch podziękowanie oraz pani Jolanta Gontarz-Doszla wyróżnienie za zaangażowanie społeczne na rzecz szkoły i środowiska. Gratulujemy.

• Chemiczna moc 4 żywiołów

• 19.06.2019 13:17
          • 13 czerwca  2019 roku 30 osobowa grupa uczniów  klas 7 naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach na  wydziale chemii  Uniwersytetu  Marii  Curie  Skłodowskiej w Lublinie w ramach projektu „Chemiczna moc 4 żywiołów”. W trakcie zajęć, odbywających się pod kierunkiem nauczycieli akademickich, uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia, prowadzili obserwacje oraz odkrywali tajemnice czterech żywiołów, które są wokół nas: wody, ognia, ziemi i powietrza. Po kilku godzinach intensywnej pracy w laboratorium chemicznym uczniowie wrócili do szkoły  pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia.

• X wycieczka edukacyjna do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

• 19.06.2019 07:44
          • 14 czerwca 2019 r. na zaproszenie Zarządu Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 10 nasi uczniowie uczestniczyli w X wycieczce edukacyjnej do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8d - Kamila Pawłowska, Zuzanna Sioma i Maciej Rożek. Opiekunem grupy był p. Robert Martyniuk. Po dotarciu do Warszawy i krótkim spacerze po Łazienkach Królewskich uczestnicy wycieczki spotkali się z posłem na Sejm RP - Sławomirem Zawiślakiem, który w kilku zdaniach przybliżył uczniom kulisy funkcjonowania Sejmu. Następnie uczniowie udali się do pomieszczeń sejmowych, gdzie w miejscu przeznaczonym dla gości zostali zapoznani z bogatą i wielowiekową historią oraz czasem współczesnym parlamentu. W trakcie wizyty w Sejmie uczniowie oglądali m.in. makietę budynków składających się na kompleks należący do Sejmu i Senatu PR oraz zapoznali się rozmieszczeniem poszczególnych sal, w których obradują różne komisje sejmowe . Po tej żywej lekcji historii i wiedzy o społeczeństwie przyszedł czas na spacer po warszawskiej starówce oraz wizytę na Stadionie Narodowym. Ten krótki pobyt w Warszawie był doskonałą i niepowtarzalną lekcją parlamentaryzmu, historii i patriotyzmu.