• Zdrowie ukryte w kolorach

• Warsztaty z przyrządzania zdrowych posiłków.

• 22.05.2022 23:19
          • Dnia 12 maja uczniowie klasy 1c brali udział w warsztatach kulinarnych, które poprzedziła wycieczka do sklepu. Gdzie ćwiczyliśmy umiejętność czytania informacji zawartych na poszczególnych produktach i wybieranie tych najlepszych. Na warsztatach poznali -jak powstają potrawy od podstaw ?, jak łączyć produkty?,  na co zwracać uwagę?,  czego unikać?. Uczniowie mieli okazję zareklamować jeden produkt zdrowej żywności, nabyli umiejętność przygotowania zdrowych kanapek, samodzielne je przygotowali.  Na koniec odbyła się wspólna degustacja. Było smacznie, zdrowo i kolorowo.
                                                                                                        tekst Elżbieta Ciszewska
          • Hodowla ziół na szkolnym parapecie

• 31.03.2022 15:41
          • Wielkimi krokami zbliża się wiosna. W przydomowych ogródkach i na działkach zaczyna się ruch. Sezon na sianie i sadzenie w pełni więc i my mali klasowi ogrodnicy też z chęcią wzięliśmy się do pracy. Postanowiliśmy założyć hodowlę ziół.

Jednoroczne i wieloletnie zioła w ogrodzie mogą mieć typowo kulinarne zastosowanie, a dodatkowo walory estetyczne i zapachowe. Rosnąca mięta, rumianek, koper czy bazylia są niezwykle aromatyczne i nie sposób przejść obok nich obojętnie. Aromat jaki rozchodzi się w naszej klasie to prawdziwa symfonia zapachu. Ale po kolei ….Najpierw porozmawialiśmy o ziołach, następnie przygotowaliśmy miejsce pracy i zabraliśmy się za sadzenie ziół. Uczniowie poznali ważne zasady istotne przy przesadzaniu sadzonek, wykonali tabliczki na których zapisali nazwy ziół. Parapet, który stał się ziołowym ogródkiem jest teraz miejscem przy, którym najchętniej spędzają przerwę.

tekst Elżbieta Ciszewska

• Troszczę się o swoje zdrowie- popularyzacja picia wody

• 22.02.2022 21:27
          • To kolejne zajęcia w ramach innowacji „Zdrowie ukryte w kolorach” realizowanej w klasie 1c. Nasze zajęcia rozpoczęła prezentacja multimedialna pt.”Woda i jej ochrona” która w atrakcyjny, przystępny dla dzieci sposób zaprezentowała potrzebę ochrony wód i racjonalnego gospodarowania zasobami wodnymi oraz przypomniała o jej ogromnym znaczeniu dla organizmów żywych. Pokazała skąd wzięła się woda, jak jest potrzebna i jak należy o nią dbać. Choć to zwykle dzieci zadają dorosłym pytania, tym razem autorka filmu odwróciła role tak, że o walorach wody opowiadały dzieciom ich rówieśnicy. W celu utrwalenia dopiero co wprowadzonego materiału wybraliśmy metodę „bierz i dalej”, wszyscy wypowiadali i dzielili się swoją wiedzą.

• Co wypada, a co nie?

• 22.12.2021 16:42
          • Dnia 17 grudnia klasa 1c brała udział w zajęciach pt. „Usiądźmy razem do stołu” dzieci poznały zasady savoir – vivr’u dotyczące jednej z głównych dziecin życia, a mianowicie nakrywania, podawania do stołu i jedzenia. Uczyliśmy się, jak powinien wyglądać prawidłowo nakryty stół czyli, jak należy ustawić talerze, szklanki, układać sztućce i je trzymać, do czego służy serwetka i w jaki sposób ją używamy, jak należy właściwie zachować się przy stole podczas posiłków. Aby utrwalić zdobyte wiadomości zorganizowaliśmy spotkanie wigilijne, które przy dużym wsparciu rodziców było bardzo smaczne. Na koniec dobra rada dla wszystkich – Pamiętajmy, że najlepiej uczyć dobrych manier, samemu dając przykład.

opracowała Elżbieta Ciszewska

• Zdrowo jem, więcej wiem

• 23.10.2021 21:51

• To myśl przewodnia plakatu zachęcającego do zdrowego odżywiania się jaki zdobi korytarz szkolny, natomiast samodzielnie przygotowana uczta owocowo- warzywna to dowód na to iż, wiemy jak dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. W tym dniu myliśmy, kroiliśmy, próbowaliśmy, wąchaliśmy oczywiście warzywa i owoce. Cóż powiedzieć samo zdrowie !!! Następnym razem może jakieś soki czy koktajle???