• 2021/2022

• Wakacje moich marzeń

• 07.06.2022 15:55
          • Piękne wakacyjne dzieło naszych najmłodszych artystów pojawiło się przed Szkołą Podstawową nr 3 w dniu 6 czerwca i przypomniało wszystkim uczniom oraz pracownikom placówki, że wakacje zbliżają się już wielkim krokami. W radosnej atmosferze i w blasku słońca uczniowie klas 1-3 ze świetlicy szkolnej chwycili za pędzel i wspólnie stworzyli dzieło na miarę Picassa. Na ogromnym plakacie nie zabrakło słońca, lazurowego nieba, morskiej bryzy oraz egzotycznych palm i kolorowych jachtów. Młodzi malarze stanęli przed nie lada wyzwaniem, a przy tym towarzyszyła im wspaniała zabawa  i niepowtarzalne emocje. Fantastyczne dzieło można podziwiać na ogrodzeniu szkoły przed wejściem do budynku. Organizatorem projektu byli nauczyciele świetlicy: p. Marzena Gąska i p. Agnieszka Petrzelis.Tekst: Marzena Gąska. Foto: Agnieszka Petrzelis

• ,,KAPELUSZ PANI WIOSNY” - konkurs plastyczno-przestrzenny dla klas 1-3

• 19.05.2022 07:06
          • Za oknem wymarzona pogoda. Wiosna pokazała swoje najpiękniejsze oblicze: słońce, zieleń, paleta barw coraz śmielej rozkwitających kwiatów, świeży zapach powietrza, świergot ptaków… Nasz szkolny korytarz też zakwitł kolorami wiosny. To za sprawą konkursu plastyczno-przestrzennego pod hasłem: „KAPELUSZ PANI WIOSNY”, którego uroczyste rozstrzygnięcie odbyło się 18.05.2022 r. na łączniku szkoły. Po uroczystym rozdaniu nagród i dyplomów, uczniowie wraz z Panią Dyrektor Marią Mołdoch na czele, wzięli udział w krótkim pokazie kapeluszy. Konkurs adresowany był do uczniów klas 1-3. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu kapelusza (nakrycia głowy) dla Pani Wiosny w formie przestrzennej, wykorzystując dowolne materiały. Nasi uczniowie spisali się znakomicie! W konkursie wzięło udział 11 przepięknych, pomysłowych prac. Każdy kapelusz był oryginalny i kolorowy. Nakrycia głowy Pani Wiosny zdobiły kwiaty, motyle, biedronki i inne wspaniałe, wiosenne akcenty. Komisja w składzie: pani Agnieszka Petrzelis, pani Marzena Gąska oceniła uważnie i skrupulatnie wszystkie kapelusze. Oto wyniki konkursu:
          • Perła renesansu

• 15.05.2022 12:59
          • W środę 11 maja 2022r. W Świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z przewodnikiem p. Pauliną Kozłowską. W ramach tematu: Moja miejscowość ,mój kraj p. Paulina przybliżyła uczniom najważniejsze informacje o naszej miejscowości-zabytki, legendy.
            Zamość to idealne miasto twierdza, założone w 1580 r. przez Jana Zamojskiego, zaprojektowane przez włoskiego architekta Bernarda Moranda. Układ urbanistyczny jest zaliczany do zabytków o najwyższej wartości artystyczno-historycznej, wpisany został na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Do najważniejszych zabytków architektury zalicza się katedrę,ratusz,zespół kamienic podcieniowych w Rynku Wielkim, zespół fortyfikacji. Uczniowie pod kierunkiem p. Pauliny odbyli wirtualny spacer po swoim mieście. Nauczyciele świetlicy szkolnej, zdjęcia: p. Agnieszka Petrzelis

• CHARYTATYWNY KIERMASZ WIELKANOCNY 2022

• 10.04.2022 15:01
          • Organizowanie kiermaszów świątecznych zarówno bożonarodzeniowych jak i wielkanocnych weszło na stałe do tradycji naszej szkoły. Tegoroczny świetlicowy Kiermasz Wielkanocny odbył się w dniach 4-5 kwietnia 2022 r. i cieszył się dużym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej.
          • WITAMINKI, WITAMINKI – DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI

• 10.04.2022 14:04
          • Prawidłowe żywienie dzieci i młodzieży jest inwestycją w ich zdrowy rozwój, gdyż wykształcenie wśród najmłodszych pozytywnych zachowań zdrowotnych skutkuje ich utrzymaniem w przyszłości. Kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia jest spożywanie różnorodnych i pełnowartościowych produktów spożywczych  w odpowiednich ilości i porcjach oraz codzienna aktywność fizyczna.