• Wydarzenia 2018/2019

• XIV AKCJA „POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ” 2018

• 22.12.2018 14:48
          • Już po raz czternasty nasza szkoła wzięła udział w akcji „PDPZ”, w której zbieramy dary dla potrzebujących, byliśmy zarejestrowani jako sztab nr 123 (www.pdpz.pl). Prowadzone było  również Oddziałowe Biuro Akcji, które wydawało materiały akcyjne na teren powiatu zamojskiego. ZEBRALIŚMY: 261,56 kg darów. W akcji wzięło udział: 11nauczycieli oraz 40 uczniów klas 1, 4, 5, 6, 8 SP oraz uczniowie klasy 3A Gimnazjum.
            „Wielka zbiórka”: pod opieką pani Anny Tybulczuk, Jolanty Gontarz-Doszla, pani Danuty Kulaszy w STOKROTCE: Zuzanna Borkowska 5a, Magdalena Muszyńska 5a, Martyna Szewczuk 5a, Nicole Zimon 5a, Klaudia Wojcieszko 5a, Maja Dziwulska 7a, Wiktoria Szopa 7a.
            Dyżury w Społem: pani Danuta Nowak klasa 1a: Zuzanna Bojko, Dominik Bronikowski, Dawid Jakubiak, Wiktoria Kawka, Aleksandra Stańko, Natalia Żurawicz. pani Mariola Dziubka klasa 4d : Maja Nocko, Angelika Burak, Martyna Żurawicz, Jakub Nowak, Wiktor Chaber, Wiktor Łaniak. pani Anna Lachowska klasa 5e: Emilia Kupiec, Paulina Piłat, Oliwia Cis. pani Iwona Derewiaka kl. 8d: Daniel Drelich, Eryk Furmańczuk, Mateusz Orzechowski, Martyna Kaczmarczyk, Filip Zimon. pani Anna Bełz klasa 3A Gimn.: Aleksandra Gita, Karol Kuźmiński.
            Dyżury stacjonarne w szkole: pani Renata Bałabuch, pani Joanna Jastrzębska-Droździel, pani Małgorzata Zbyryt: Maksymilian Bartkowski 6b, Wiktoria Pokrywka 6b, Paulina Węcławik 6b, Justyna Wdowicz 6b, Emilia Kupiec5e, Zuzanna Borkowska5a, Oliwia Szymańska 6b, Julia Pliżga 6b.
            Dziękujemy serdecznie za dary serca wszystkim darczyńcom i wolontariuszom, którzy brali udział w tegorocznej akcji.

• Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego

• 18.12.2018 17:07
          • Hanna Tymura– uczennica  klasy  7 c otrzymała stypendium  naukowe w ramach programu stypendialnego „ Lubelskie wspiera uzdolnionych 2018-2019”.

11 grudnia 2018 r. uczennica wzięła  udział w uroczystym wręczeniu stypendiów przez Marszałka Województwa Lubelskiego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
            Gratulujemy  i życzymy Hani dalszych sukcesów i rozwijania swoich pasji oraz zainteresowań.

• Podsumowanie konkursu "Pierwsza Gwiazdka nad Zamościem"

• 19.12.2018 14:21
          • 14 grudnia w auli szkolnej odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego, który nasza świetlica szkolna współorganizowała z Wydziałem Turystyki i Promocji Miasta Zamość. Spośród 60 prac komisja wybrała 15. Ich autorom przyznała nagrody i wyróżnienia.

Kategoria klas I-III:

I miejsce - Kacper Ćwik kl. 2d

II miejsce - Lillianna Długołęcka kl. 1d

III miejsce - Hanna Hasiec kl. 1c

wyróżnienia: Szymon Majewski kl. 1c, Katarzyna Gadomska kl. 3b, Grzegorz Juszczak kl. 3a, Piotr Tymura kl. 3a.

Kategoria klas IV-VIII:

I miejsce - Mikołaj Olędzki kl. 7d

II miejsce - Filip Trześniewski kl. 6a

III miejsce - Karolina Saranowska kl. 5a

wyróżnienia: Gabriela Bednarska kl. 4f, Aleksandra Wodyk kl. 6c

Jury przyznało również Nagrodę Specjalną Franciszkowi Drozdowskiemu z klasy 3C gimnazjum.

Pozostali uczestnicy otrzymali również dyplomy i nagrody rzeczowe. W rozdaniu nagród uczestniczyli panie wicedyrektor oraz pan Damian Miechowicz – Dyrektor Wydziału Turystyki i Promocji Miasta Zamość. Dodatkowo 5 prac zostało wybranych jako wzór kartek bożonarodzeniowych, które zostały wydrukowane w formie pocztówek i rozesłane przez Wydział Turystyki i Promocji do miast partnerskich Zamościa oraz innych urzędów miasta. Wszystkim serdecznie dziękuję za udział w konkursie i gratuluję zdobytych nagród! Agnieszka Żuber

• STAN ŚRODOWISKA I SPOSOBY JEGO POPRAWY

• 18.12.2018 16:33
          • W listopadzie uczniowie klas 4 spotykali  się  z panią Małgorzatą Grabek, pracownikiem Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodka Zamiejscowego w Zamościu, w celu poszerzenia wiedzy przyrodniczej. Zapoznawali się z prezentacją multimedialną, szeroko omawianą  przez panią Małgorzatę, która zwracała szczególną uwagę na to w jaki sposób my możemy przyczynić się do poprawy stanu i ochrony środowiska np. : zakręcając dokładnie krany, biorąc prysznic zamiast kąpieli w wannie, segregując śmieci, nie zostawiając po sobie śmieci, jedząc lokalną żywność itp.  Sprawdzeniem zdobytej wiedzy był test online przeprowadzany na stronie:

www.quizizz.com/join/

Uczniowie starali się szybko i poprawnie (było tylko 30 sekund) odpowiedzieć na pytania

a poszczególnym odpowiedziom kibicowała cała klasa a grającym towarzyszyły również ogromne emocje. W spotkaniach wzięły udział wszystkie klasy czwarte: a, b, c, d, e, f  pod opieką pani Marioli Dziubki nauczyciela przyrody. Spotkania organizowała pani Jolanta Gontarz-Doszla.

• Warsztaty bożonarodzeniowe

• 18.12.2018 09:09
          • W dniu 14 grudnia 2018 r Samorząd Uczniowski zorganizował warsztaty bożonarodzeniowe. Uczestniczyli w nich uczniowie wraz z rodzicami z klasy 5e, 6c ora, 5c. Podczas tych warsztatów pod kierunkiem pani Anny Lachowskiej zostały wykonane piękne drzewka świąteczne z szyszek, choinki ze wstążki, stroiki, kartki bożonarodzeniowe.
            Część ozdób została przekazana na licytację w ramach VII ogólnopolskiej terenowej integracji "Dla choinki", która spełnia marzenia dzieci z Domów Dziecka.
            Pozostałe ozdoby, drzewka i stroiki będzie można zakupić podczas kiermaszu, który odbędzie się w naszej szkole w dniach 17 i 18 grudnia. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane na akcję "Kilometry dobra". Serdecznie zapraszamy.
            Spotkanie zorganizowały opiekunki samorządu klas 5 i 6 pani Anna Lachowska i Dominika Krysiak.