• Klasy IV-VI

• Wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego klas czwartych

• Galeria

17 września w naszej szkole odbyły się wybory na Opiekuna Samorządu Uczniowskiego klas czwartych.

Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwali uczniowie klas szóstych. Oddano 228 ważnych głosów, 49 głosów zdobył Pan Michał Gromadzki i to właśnie on został Opiekunem Samorządu. Gratulujemy;)

• Wybory Rzecznika Praw Ucznia

• Galeria

25 września zorganizowane zostały wybory na Rzecznika Praw Ucznia.

Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwali przedstawiciele SU w składzie: Bartłomiej Babicz, Adrian Rogowski oraz Adam Brzeziński. W wyborach oddano 231 ważnych głosów - a ponad połowę (139) otrzymała Pani Joanna Nowak ;) Gratulujemy: )

Tekst: Jolanta Michalczuk

Foto: Iwona Derewiaka

• Dzień krawata na Dzień Chłopaka

• Galeria

30 września… to chyba jakieś święto… ale jakie? U nas w szkole to Dzień krawata na Dzień chłopaka!:)

Tego dnia chłopcy z naszej szkoły przyszli do szkoły w krawatach;) Niektóre krawaty były długie, inne krótkie, jedne w grochy, kolejne w paski.były też krawaty wycięte z kolorowego papieru, a nawet krawaty recyclingowe! W tym dniu odbyło się również oficjalne ogłoszenie wyników konkursu na Super Kolegę z klasy - działo się, działo!

Oto wyniki:

Super kolega z 4a:Dawid Palak

Super kolega z 4b: Oskar Pańczyk

Super kolega z 4c: Miłosz Koroś

Super kolega z 4d: Igor Szczygieł

Super kolega z 5a: Szymon Denkiewicz

Super kolega z 5b: Paweł Winiarski

Super kolega z 5c: Wojciech Żukowski

Super kolega z 6a: Patryk Cymerman

Super kolega z 6b: Mateusz Janowski

Super kolega z 6c: Hubert Gromadzki

• Międzynarodowy Dzień Tolerancji

• Galeria

17 listopada świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Tolerancji.

Samorząd Uczniowski poszczególnych klas przygotował plakaty przedstawiające sposób w jaki należy rozumieć słowo TOLERANCJA, w klasach na godzinach wychowawczych również nie zabrakło rozmów na ten temat. Dzień tolerancji powinniśmy świętować  każdego dnia!

Tekst & foto: Jolanta Michalczuk

• Wieczór wróżb

• Galeria

Będziesz bardzo bogatą osobą, zostaniesz sławnym sportowcem i będziesz mieć powodzenie w miłości -

takie i inne wróżby mogliśmy usłyszeć podczas wieczoru wróżb zorganizowanego 26 listopada przez Samorząd Uczniowski. Wróżono z kości, można było dowiedzieć się co zapisane nam w kartach , były też serca z imionami, szklana kula, studnia marzeń i wiele innych! Kto nie był – niech żałuje gdyż nie wie co go czeka w przyszłości!

Tekst & foto: Jolanta Michalczuk

• Wystawa gadgetów o kociej tematyce

• Galeria

17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota - z tej okazji zapraszamy do obejrzenia wystawy gadgetów o kociej tematyce MAM BZIKA NA PUNKCIE…KOTAJ”. Zapraszamy do sali 31 we wtorek i środę.

• Dzień Kobiet w naszej szkole

• Galeria

To nie psikus ani żarty, na Dzień Kobiet - Dzień kokardy! – właśnie tak świętowaliśmy w tym roku w naszej szkole Dzień Kobiet.

Dziewczęta przyszły do szkoły wystrojone w kokardy - kokardy we włosach, kokardy na bluzkach, kolczyki, bransoletki z kokardkami… było kokardowo - kolorowo : ) To rzecz jasna nie koniec atrakcji! W tym roku wybieraliśmy również Super Koleżankę - podczas tajnego głosowania wybrana została jedna uczennica z każdej klasy, która zasługuje na zaszczytne miano Super Koleżanki! Oto wyniki:

kl.4a- Wiktoria Matyszczuk

kl. 4b – Dominika Gmyz

kl. 4c- Oliwia Kwiatkowska

kl.4d- Milena Kazanowska

kl. 5a- Patrycja Wybranowska

kl. 5b- Natalia Petryna

kl.5c- Wiktoria Kulik

kl. 6a- Klaudia Muszyńska

kl.6b –Aleksandra Tryka

kl.6c- Dominika Studzińska

Gratulujemy wszystkim Super koleżankom!!

• Sejmik Samorządów Uczniowskich zamojskich szkół podstawowych

• Galeria

26 marca w naszej szkole odbył się Sejmik Samorządów Uczniowskich zamojskich szkół podstawowych pod hasłem „Bądź bezpieczny w sieci”.

W sejmiku wzięli udział uczniowie ośmiu szkół podstawowych. Głównym celem sejmiku było uświadomienie uczniom zjawiska cyberprzemocy, jej form oraz  konsekwencji dla ofiary i sprawcy. Sejmik rozpoczął się od wzajemnego poznania się- uczniowie rzucali do siebie kłębkiem włóczki przedstawiając się i mówiąc do jakiej szkoły chodzą. Pozwoliło to poznać siebie bliżej oraz stworzyć „sieć” wzajemnych relacji- czyli dokładnie tak jak to się dzieje w Internecie. Podczas trwania sejmiku uczniowie  mieli możliwość poznania historii ofiar cyberprzemocy, dyskutowali na temat zasad postępowania w przypadku nękania w sieci oraz uświadomili sobie rolę świadków cyberagresji. Podsumowaniem sejmiku było wspólne wypracowanie kodeksu bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu oraz telefonów komórkowych tzw. NET-ykiety. Warsztaty  przeprowadzili opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 3: pani Iwona Derewiaka oraz pani Jolanta Michalczuk . Organizatorki sejmiku otrzymały zaświadczenia potwierdzające zrealizowanie zajęć „ Stop cyberprzemocy” wydane przez panią Monikę Sajkowską, Dyrektora Fundacji Dzieci Niczyje.