• Wydarzenia 2018/2019

• XIII Impreza Sportowa „Bieg Nadziei”

• 18.06.2019 18:32
          • Bieg Nadziei to wspaniała impreza, która gości w naszej szkole już od dawna. 11 czerwca odbyła się kolejna 13 edycja, która jak co roku była jednym z elementów uroczystych obchodów Dnia Patrona w szkole. Jej znaczenie było symboliczne i bardzo wymowne, gdyż młodsi koledzy, uczniowie klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej nie tylko złożyli hold swemu Polskiemu Papieżowi w 99 rocznicę Jego urodzin, ale również pożegnali ze smutkiem odchodzące w przeszłość Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jana Pawła II. Do sportowej rywalizacji przystąpiły 6-osobowe drużyny mieszane z klas 7 i 8, które odpowiadaly na pytania związane z życiem i pontyfikatem Jana Pawła II. Wszyscy uczniowie wykazali się doskonałą znajomością myśli papieskiej i niebywałą kondycją sportową. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej okazała się klasa 8b, II miejsce zajęła klasa 7d, a III lokatę zdobyli uczniowie z klasy 8a. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Tekst i foto Marzena Gąska

• ,,Gry i zabawy polonistyczne"

• 18.06.2019 08:30
          • 17 czerwca 2019r. uczniowie klasy 4f z p. Anną Czugałą i p. Anną Bartko-Malinowską wybrali się do Książnicy Zamojskiej w ramach lekcji języka polskiego. Celem wyjścia było pokazanie uczniom nowoczesnych walorów biblioteki, w której nie tylko można spotkać się z książką, ale także skorzystać z urządzeń multimedialnych pomagających w nauce. Uczniom bardzo podobały się prezentowane metody.
          • Diecezjalny Konkurs „ MOCNI NADZIEJĄ”

• 13.06.2019 14:37
          • 4 czerwca  2019r. w Kościele Matki Bożej Królowej Polski uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w otwarciu wystawy prac plastycznych z Konkursu „MOCNI NADZIEJĄ”. Nagrodę w tym konkursie otrzymał Filip Trześniewski z kl. 6a, a wyróżnienia otrzymali : Victoria Kostrubiec z kl. 5c, Marta Słowik z kl.5e, Krystian Daniłowicz z kl. 4d, Filip Sokołowski z kl. 2c, Gabriela Pazur i Zuzanna Żak z kl. 2d, Oliwia Naworol i Hubert Lis z kl.1c, Kinga Krawczyk, Hanna Kuźmińska i Maja Muszyńska z kl.1b oraz Milan Lewicki z kl.1a. Oprac. Ewa Brożek

• Zajęcia profilaktyczne w F2 Książnicy Zamojskiej

• 05.06.2019 13:24
          • Dnia 4 VI 2019 r. uczniowie klasy 5a i 5b wzięli udział w zajęciach profilaktycznych na temat szkodliwości używek. Celem zajęć było kształtowanie postaw prozdrowotnych. Zajęcia pt. „Dopalacze? Nie, dziękuję” odbyły się w F2 Książnicy Zamojskiej, a przeprowadzone zostały przez p. Poświatowską, pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zamościu. Uczniowie wzięli udział w warsztatach pod opieką następujących nauczycieli: Renata Bałabuch, Małgorzata Zbyryt, Anna Bełz. Renata Bałabuch

• Zakopane - spotkanie z górami

• 30.05.2019 18:14
          • W maju tego roku klasy 7a i 7b wzięły udział w wycieczce tematycznej do Zakopanego -  „Spotkanie z górami”. Po przyjeździe na miejsce uczniowie zwiedzali Zakopane. Wjechali kolejką szynową na Gubałówkę, następnie pieszo zeszli do miasta, gdzie po zwiedzeniu Cmentarza na Pęksowym Brzysku przeszli Krupówkami. W programie tego dnia było również obejrzenie skoczni narciarskich, następnie syci wrażeń i zmęczeni udali się na nocleg w pensjonacie Harenda. Drugiego dnia uczniowie przeszli trasę do Morskiego Oka i  z powrotem (ok. 7 km w jedną stronę, ale chyba było więcej!). Pogoda  i humor podczas całego wyjazdu dopisywały, dopiero na zakończenie  Zakopane pożegnało nas potężną burzą a my wróciliśmy zmęczeni i szczęśliwi do Zamościa. Opiekunowie wycieczki: Grażyna Gaj, Anna Tybulczuk, Jolanta Gontarz-Doszla, Grzegorz Grzywna.