• Wydarzenia 2018/2019

• Konkurs historyczny dla klas 6 „Znam historię mojej szkoły”

• 28.05.2019 14:13
          • Dnia 24 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu dokonano oceny filmików, które wpłynęły na konkurs „Znam historię mojej szkoły” dla klas 6.

W konkursie wzięły udział kilkuosobowe zespoły z klas 6. Zadaniem uczestników konkursu było nakręcić telefonem komórkowym filmik na temat: „Dlaczego warto być uczniem naszej szkoły” i podać 5 argumentów na poparcie tej tezy. Komisja przyznała: I miejsce - klasa 6a, klasa 6b. Renata Bałabuch

• Wizyta uczniów z Włoch w naszej szkole

• 22.05.2019 16:25
          • W dniach 8 -15 maja 2019 gościliśmy w naszej szkole uczniów z włoskiego miasta Vigevano. Ich wizyta była kontynuacją wymiany międzyszkolnej, którą postanowiliśmy jako kolejny etap współpracy ze szkołą Istituto Comprensivo Via Valletta Fogliano. Placówka ta sprawdziła się wcześniej jako partner w projektach unijnych. Do Zamościa przybyło 16 uczniów, którzy swoich polskich parterów gościli w październiku ubiegłego roku. Każdy z nich został bardzo serdecznie przyjęty w rodzinach. Włosi zostali zapoznani z polskimi tradycyjnymi potrawami, zwyczajami oraz zwiedzili wiele pięknych miejsc w naszym mieście.  Zwiedziliśmy wspólnie zamojską starówkę, odwiedziliśmy Muzeum Zamojskie, Arsenał oraz Ratusz, gdzie spotkaliśmy się  z Panią Wice-Prezydent miasta Zamość, Małgorzatą Bzówką. Jedną z przygód jakie przeżyliśmy było strzelanie z armaty czy łuku oraz przejażdżka wozem z końmi. Głównym celem tej wymiany było przede wszystkim rozwijanie swoich umiejętności językowych oraz oczywiście zawarcie nowych przyjaźni, poznanie nowych kultur. Codziennie uczestniczyliśmy w ciekawych zajęciach, podczas których odbywały się, przygotowane przez uczniów i nauczycieli, zadania, konkursy, prezentacje na temat Włoch, Polski i wspólnych cech architektonicznych naszych miast oraz ich historii. Dlatego realizując wymianę braliśmy jednocześnie udział w wirtualnym projekcie e-Twinning "Zamość, Vigevano - Ideal Towns". Nie zabrakło również wielu gier i zabaw integrujących, które jeszcze bardziej zacieśniły więzi między partnerami. W ostatni dzień wymiany wybraliśmy się do Krakowa, gdzie pomimo niesprzyjającej pogody zwiedziliśmy katedrę na Wawelu, Stare Miasto i wysłuchaliśmy hejnału.  Po tym wspaniale spędzonym tygodniu nadszedł czas pożegnania. Nie obyło się bez łez na lotnisku i obietnic ponownego spotkania. Bez wątpienia była to wspaniała i pełna emocji przygoda, która wniosła wiele nowych doświadczeń do życia każdego z uczestników.
            Tekst: Hanna Niećko

• Międzynarodowy Konkurs OFF FASHON- dla Projektantów Mody

• 20.05.2019 08:56
          • To kolejny Konkurs w którym Franciszek Drozdowski ucz. 3 klasy gimnazjum wziął udział.

Na Konkurs wysłał 4 projekty o jakże ciekawych tytułach : „Poranna rosa”, „Pani Róża”, „Srebrzysty Obłok”, „Makowa Panienka”. Franio tworząc nową kolekcję inspirował się nadejściem wiosny, jeszcze czasami szarością nieba, ale już jak opowiada by stworzyć lekkość form – nawiązał do lekkości łąk, przyrodę budzącą się do życia. Modelką idealną jak widzimy na zdjęciach okazała się koleżanka Ola. Gratulujemy pęknych prokektów i życzymy dalszych sukcesów.

N-l plastyki K.Kopciowska

• Międzynarodowy Konkurs Fashion Designer Awards 2019

• 20.05.2019 08:27
          • Uczeń naszego gimnazjum znany nam Franciszek Drozdowski osiągnął kolejny sukces artystyczny. Dla Frania z pewnością jest to największy sukces bo związany z pasją projektowania ubiorów.

Dnia 13 kwietnia Franciszek wziął udział w konkursie modowym Fashion Designer Awards i dostał się do półfinału. Stał się najmłodszym w historii uczestnikiem tak prestiżowego Konkursu dla projektantów. ‘’….-nie zdarzyło się nigdy w historii FDA aby w półfinale był 15- latek., aż teraz,, 10 edycja ma swoją magię, oto Franciszek Drozdowski z Zamościa. Brawo- napisali po eliminacjach do półfinału organizatorzy konkursu...”.

• Tydzień Języków Obcych

• 09.05.2019 15:25
          • W ostatnim tygodniu marca w naszej szkole odbył się Tydzień Języków Obcych - cykl konkursów i imprez związanych z trzema językami obcymi: niemieckim, francuskim i angielskim, nauczanymi w szkole. Uczniowie wszystkich klas, od najmłodszych w klasach pierwszych do najstarszych w kl. 8 i 3 gimnazjum, mogli spróbować swoich sił w konkursach artystycznych związanymi z nauką języków jak i państwami, w których niemiecki, francuski i angielski są językami urzędowymi oraz w konkursach typowo językowych. W szkole pojawiła się również królowa Elżbieta II, która zaprosiła uczniów na  Tea Party, podczas którego opowiedziała o symbolach Wielkiej Brytanii. W czwartek szkolny łącznik zamienił się w kawiarenkę serwującą przysmaki z Francji, Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Wszyscy mogli również powtórzyć słówka z angielskiego, które pojawiły się na ekspozycji na łączniku szkolnym oraz poczytać ciekawostki o Francji, Niemczech czy Wielkiej Brytanii na plakatach przygotowanych przez uczniów. Uczniowie chętnie angażowali się w zaproponowane przez nauczycieli języków obcych przedsięwzięcia i pokazali, że warto uczyć się języków.