• Wydarzenia 2018/2019

• KONKURS WIEDZY O PRYMASIE TYSIĄCLECIA

• 05.05.2019 16:58
          • 25 kwietnia 2019r. uczennice:  Wernika Herc z kl. 6a i Victoria Kostrubiec  z kl. 5c zdobyły odpowiednio I i III miejsce  w XIX Konkursie Wiedzy o Osobie i Dziedzictwie Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego, organizowanym w Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju. Ewa Brożek

• Ochrona krajobrazu. Spotkania z przyrodą dla klas 5

• 30.04.2019 17:28
          • W marcu i kwietniu uczniowie klas 5 uczestniczyli w spotkaniach z panią Małgorzatą Grabek, pracownikiem Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodka Zamiejscowego w Zamościu, w celu poszerzenia wiedzy przyrodniczej. Zapoznawali się z prezentacją multimedialną, szeroko omawianą  przez panią Małgorzatę, która pokazywała również na mapie, rodzaje krajobrazu występującego w Polsce wraz z charakterystycznym dla niego ekosystemem. Sprawdzeniem zdobytej wiedzy był test online przeprowadzany na stronie:

www.quizizz.com/join/

Uczniowie  z ogromnym zaangażowaniem odpowiadali na pytania (było tylko 30 sekund). W spotkaniach wzięły udział wszystkie klasy piąte: a, c, d, e,   pod opieką pani Marioli Dziubki nauczyciela geografii. Spotkania organizowała pani Jolanta Gontarz-Doszla.

• III Ogólnopolska Akcja Czytania „Jeżycjady” 2019

• 29.03.2019 17:09
          • Dnia 27 i 28 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Zamościu odbyła się III edycja Ogólnopolskiej Akcji Czytania „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz. Jej celem była promocja czytania oraz popularyzacja książek Małgorzaty Musierowicz. W akcji wzięli udział uczniowie  z klasy 6a i 6c (20 osób).

• Akcja „Zbudujmy razem RODZINNY DOM”

• 26.03.2019 09:04
          • W dniu 21 marca 2019r. w naszej szkole przeprowadzona została akcja charytatywna „Zbudujmy razem RODZINNY DOM” dla Stowarzyszenia Pomocy dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu. W ramach akcji odbył się kiermasz ciast i bransoletek, które przygotowali wolontariusze wraz z opiekunami naszej szkoły. W ten oto sposób Szkoła Podstawowa nr 3 w Zamościu włączyła się w zbiórkę funduszy na budowę „Rodzinnego domu” = kompleksu terapeutyczno - opiekuńczego dla osób z niepełnosprawnościami. Pieniądze były zbierane do puszek i następnie zostały przekazane na ręce organizatora akcji. Pragnę raz jeszcze serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom akcji i osobom zaangażowanym w przeprowadzenie akcji na terenie szkoły! W imieniu społeczności szkolnej dziękuję! Kooordynator akcji na terenie szkoły: Małgorzata Zbyryt

• SPORTOWE ZMAGANIA PRZEDSZKOLAKÓW W ''TRÓJCE "

• 26.03.2019 16:21
          • 20.03.2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. E. Orzeszkowej w Zamościu odbył się X Międzyprzedszkolny Turniej Sportowo-Rekreacyjny dla dzieci sześcioletnich z zamojskich przedszkoli nr 8, 9, 13 i prywatnego przedszkola "Słoneczko". Uroczystego otwarcia turnieju dokonała dyrektor szkoły pani Maria Mołdoch.
            Następnie wystąpił zespół "Wiolinki" ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu pod kierunkiem pani Anny Sawki w utworze "Gra na kubkach". Rywalizacja pomiędzy przedszkolami rozpoczęła się tuż po występie zespołu. Dzieci startowały w konkurencjach takich jak: wyścig z przeplataniem przez szarfę, tocznie piłki, wyścig przez płotki, układanie puzzli, zabawa " bieg kelnera", rzut do celu. Do sportowej rywalizacji pomiędzy startującymi przedszkolami zagrzewały dzieci, które przyszły na turniej ze swoimi zespołami. Po podsumowaniu wszystkich konkurencji najlepsze okazało się Przedszkole nr 9, które zdobyło I miejsce w  turnieju "Sześciolatka", II miejsce zajęło Przedszkole nr 8,  III miejsce  Przedszkole nr 13 i IV miejsce Przedszkole "Słoneczko". Wszystkie zespoły otrzymały puchary , pamiątkowe dyplomy. Kibice startujących drużyn otrzymali słodkie prezenty. Wręczali je: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu - pani Maria Mołdoch, Prezes Stowarzyszenia "Salwete" - pan Adrian Maziarczuk, Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 8 w Zamościu - pani Agata Kozak, Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 9 w Zamościu - pani Joanna Figiel. Na zakończenie turnieju sponsorzy zostali uhonorowani przez Naszą Szkołę " Trójkę " specjalnymi dyplomami "Przyjaciel Szkoły".  Pani Dyrektor Maria Mołdoch dokonała uroczystego zamknięcia turnieju.