• Wydarzenia 2018/2019

• Marzycielska Poczta

• 18.01.2019 11:20
          • Uczniowie klas VIa wzięli udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Marzycielska Poczta” Polega ona na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci, dla których takie przesyłki stanowią ogromne wsparcie. Nasi uczniowie wybrali profil Wiktorii – chorej dziewczynki oczekującej na przeszczep serca. Wiktoria w dniu 16.01 obchodziła swoje 13-ste urodziny. Klasa 6a przygotowała z tej okazji własnoręcznie zrobione kartki urodzinowe.

Zachęcamy do akcji a Wiktorii życzymy wszystkiego najlepszego!

• „Dziewczynka z zapałkami” ze świątecznym przesłaniem...

• 09.01.2019 15:52
          • Dnia 20.12.2018r. dla rodziców w auli szkolnej i 21.12.2018r. na sali gimnastycznej dla społeczności szkolnej klas I-IV z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia prezentowana była baśń Hansa Christiana Andersena pt: „Dziewczynka z zapałkami”. Jest to wzruszająca opowieść o niesprawiedliwości, samotności, ale w pewien sposób także i o nadziei. Treść tej smutnej bajki jest silnym nawiązaniem do życia autora, który wywodził się z ubogiej rodziny. Nadal jednak istnieje przekonanie, że ta baśń zawiera głęboki sens oraz ponadczasową wymowę, która po dziś dzień jest aktualnym przesłaniem. Przedstawienie dało wiele radości i satysfakcji dzieciom, rodzicom a także dostarczyło wzruszeń wszystkim oglądającym. Każdy z nas wie, iż bajka ta  ma smutne zakończenie. Dziewczynka umiera nie sprzedając ani jednej zapałki. Idzie do swej babci do nieba, gdzie nie czuje zimna i strachu. Jednak w tej  przedstawionej przez uczniów inscenizacji zakończenie nie jest smutne i dobrze się kończy. Na szczególną uwagę zasługuje gra najmłodszych aktorów. Dzięki wielogodzinnym próbom przedstawienie wypadło znakomicie. Aktorami byli w większości uczniowie klas pierwszych. W podziękowaniu  p. Dyrektor Szkoły pani Maria Mołdoch oraz p. wiecedyrektor Edyta Wasil podkreśliły, że pierwszoklasiści bardzo dobrze zaklimatyzowali się w szkole, pokonali stres i odegrali swoje role na szóstkę, a przecież to dopiero 4 miesiąc ich nauki.

Aktorzy: Hanna Hasiec 1c – dziewczynka z zapałkami, Alexander Knap 2b narrator , Krystian Gil 1c narrator , Kinga Krawczyk 1b – dziecko , Bartosz Stabiński 1c –dziecko, Zuzanna Bojko 1b –dziecko, Bartłomiej Kaliszczak 1b- dziecko, Hubert Ożga 1c -dziecko, Aleksandra Stańko 1a- śnieżynka , Magdalena Musur 1a- śnieżynka, Maja Łukasik 1c- śnieżynka, Maja Kwapisz 1c śnieżynka, Maja Krystosiak 1c- śnieżynka, Oliwia Krystosiak 1c śnieżynka, Hubert Lis 1c-wiatr, Filip Klonowski 1b-wiatr, Alicja Poszelężna 2d –kobieta, Zuzanna Żak 2d – kobieta, Karina Sztraus 1d –córka, Hanna Cioś 1c- mama, Kacper Babiarz 2d – tata, Iga Gadzina 1d –mama, Bartosz Buczkowski 2b – syn, Hanna Kuśmirczak 1d –pani, Hanna Kuźmińska 1b –pani, Lilianna Długołęcka 1d -pani

Inscenizację przygotowały panie: Anna Stabińska, Anna  Czugała, Anna Bartko –Malinowska, Agnieszka Petrzelis, Agnieszka Żuber, Iwona Magdziak. Tekst: p. Anna Stabińska, foto: p. Agnieszka Petrzelis, p. Sebastian Krawczyk

Dziewczynka z zapałkami który jest autora:
            STUDIO FILMOWE
            DELTAPIX Sebastian Babiarz

• Najlepsza prezentacja multimedialna pt. „RECEPTA NA ZDROWIE”

• 09.01.2019 15:25
          • Najciekawszą prezentacją w konkursie pt. "Recepta na zdrowie" ogłoszonym w dniu 30.11.2018 r., organizowanym w ramach programu "Szkoła Promująca Zdrowie", okazała się prezentacja uczennicy z klasy V "c" - Victorii Kostrubiec.

Prezentacja spełniła wszystkie wymagane kryteria, a treści w niej zawarte zachęciły społeczność szkolną do zdrowego i aktywnego stylu życia.

Komisja sędziowska w składzie koordynatora projektu pani Marzeny Głąb, pani Agnieszki Mazurek, pani Agnieszki Petrzelis oraz pana Krzysztofa Rybaka ustaliła, iż uczennica za duże zaangażowanie i udział w konkursie otrzymuje +20 pkt. dodatnich z zachowania oraz ocenę celującą z Informatyki na I półrocze.

Prezentację uczennicy będzie można obejrzeć na stronie internetowej szkoły.

• Orszak Trzech Króli

• 14.01.2019 20:22
          • W niedzielę 6 stycznia  dzieci  wraz z rodzicami, młodzież i  nauczyciele  naszej społeczności szkolnej wzięli udział w jubileuszowym  V Orszaku Trzech Króli.  Uczestnikom przemarszu przyświecało hasło: " Odnowi oblicze ziemi" nawiązujące do nauczania Jana Pawła II.
          • Podziękowania za udział w Narodowym Czytaniu

• 04.01.2019 13:16
          • Miło mi poinformować, że nasza biblioteka szkolna otrzymała z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polski podziękowania za udział w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.
            Podkreślam, że nasza szkoła już kolejny raz przystąpiła do tego potrzebnego przedsięwzięcia propagowania ważnych dzieł literackich. Anna Bełz