• Wydarzenia 2022/2023

• Pożegnanie absolwentów

• 03.07.2023 18:38
          • Dnia 23 czerwca 2023 odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów klas ósmych. Uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, zostały wręczone medale i nagrody za osiągnięcia naukowe i sportowe, przyznano również stypendia i tytuły Superczytelnika. Jak co roku nastąpiło przekazanie pocztu sztandarowego młodszym kolegom klas siódmych. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna: muzyczne podziękowania i skecz w wykonaniu grupy teatralnej. Gratulujemy wszystkim absolwentom i życzymy powodzenia na nowych ścieżkach doroślejszej przyszłości.
          • 21, 22 i 23 czerwca

• 20.06.2023 19:44
          •  21 czerwca - Święto Szkoły – w tym quiz wiedzy o szkole, prezentacje talentów, konkurencje sportowe, fotobudka, piknik rodziny na terenach zielonych przy szkole
            Klasy 1- 3 – 8.30 – 11.30
            Klasy 4-7 –Zajęcia w szkole w godzinach 11.30 – 14.20
            Klasy 8 - organizacja Dnia Szkoły - zajęcia z wychowawcą zgodnie z planem lekcji
            22 czerwca
            8.30 - msza na zakończenie roku szkolnego dla klas 1-8. Pozostałe lekcje są zgodnie z planem w tym dniu.
            23 czerwca
            8.30 – duża sala gimnastyczna zakończenie roku klas 8
            8.30 – zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 1 i 2 w salach lekcyjnych,
            10.00 – zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 4, 5, 6, 7 w salach lekcyjnych
            10.30 - zakończenie roku dla uczniów klas 3 – sala gimnastyczna

Świetlica w dniu 23 czerwca czynna od 7.00 do 16.30
          • ROWEROWY MAJ 2023 – podsumowanie

• 15.06.2023 07:41
          • W tym roku po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w Kampanii „Rowerowy Maj”. Dzięki kampanii uczniowie mobilizowali  się do aktywnego i ekologicznego sposobu dotarcia do szkoły. W ciągu całego miesiąca kampanii wykonali ponad 5000 przejazdów. Nasza szkolna reprezentacja liczyła ponad 200 osób, co w klasyfikacji końcowej zamojskich szkół podstawowych pozwoliło na zajęcie V miejsca. W dniu 13.06.2023r. na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się uroczyste podsumowanie rowerowych zmagań, w trakcie którego losowano nagrody dla uczniów  ze  stuprocentową frekwencją rowerową. Nagrody wręczali V–ce Prezydent Zamościa Piotr Orzechowski, Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu UM Łukasz Gajdecki oraz przedstawiciel WORD Zamość. Najlepsze rowerowe klasy z każdej szkoły otrzymały nagrody w postaci voucherów do kina lub parków rozrywki.
            Tytuł najlepszej Rowerowej Klasy w naszej szkole zdobyła klasa Vb. Kolejne miejsca zajęły klasy IIa i IIIa. Gratulujemy! Koordynatorzy szkolni kampanii: Robert Martyniuk, Krzysztof Gęborys i Michał Gromadzki.
          • Wycieczka do Wrocławia

• 09.06.2023 21:38

• W dniach 29.05 – 31.05 2023 r. uczniowie klas: 8a, 8c i 8e uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia  zorganizowanej w ramach projektu MEiN „Poznaj Polskę”.
          • Ogólnopolskie badania Młode Głowy prowadzonym przez Fundację Unaweza

• 05.06.2023 14:28
          • Nasza Szkoła w mijającym roku szkolnym wzięła udział w ogólnopolskim badaniu Młode Głowy prowadzonym przez Fundację Unaweza, którego celem było zbadanie zdrowia psychicznego uczniów, ich poczucia własnej wartości oraz sprawczości. Raport ogólnopolski dostępny jest pod tym linkiem https://liblink.pl/yIILKpTbcf. W związku z udziałem w powyższym, Szkoła była także uczestnikiem projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo, którego celem było wsparcie we wdrażaniu nowych technologii z zachowaniem higieny cyfrowej w edukacji.
            Podejmowane przez Naszą Szkołę inicjatywy mają za zadanie jak najlepsze zadbanie o dobrostan psychiczny naszych uczniów i udzielenie im pomocy i wsparcia adekwatnie do potrzeb i warunków.