• 2018/2019

• SUPERCZYTELNIK 2019

• 18.06.2019 19:21
          • 06.06.2019 odbyło się podsumowanie wyzwania czytelniczego SUPERCZYTELNIK 2019 dla klas 5-7, w formie warsztatów czytelniczych, które zakończyły projekt. Zadaniem uczestników było stworzenie gry planszowej, która łączyła bohaterów przeczytanych lektur, były też pytania dotyczące projektu i biblioteki. W ten sposób biblioteka wzbogaciła się o gry planszowe, z których można korzystać w czytelni. Zajęcia otworzyła pani dyrektor Edyta Wasil, która pogratulowała uczniom i mówiła o tym jak ważne jest czytanie książek i jak różnorodne  przynosi korzyści.

• Konkurs językowy ABC...

• 17.05.2019 06:13
          • Biblioteka szkolna zaproponowała uczniom klas 4-6 zabawę słowotwórczą, która polegała na ułożeniu jak najdłuższego zdania lub kilku zdań, w których następne wyrazy zaczynają się na kolejne litery alfabetu, można było dodawać spójniki.  Do biblioteki dotarły bardzo twórcze i różnorodne prace. Uczniowie, którzy wzięli udział w zabawie otrzymali punkty z zachowania a najciekawsze teksty zostaną umieszczone w kolejnym numerze gazetki szkolnej. Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Jolanta Gontarz-Doszla. Nagrodzeni uczniowie:

• „QUIZ WIELKANOCNY”

• 10.05.2019 18:38
          • W dniach 1 IV- 10 maja 2019 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu przeprowadzony został „Quiz Wielkanocny”, który był przeznaczony dla uczniów klas 4-6. Zadaniem uczestników quizu było odpowiedzieć na pięć pytań dotyczących Świąt Wielkanocnych. W quizie wzięło udział 93 uczniów, w tym 81 udzieliło poprawnych odpowiedzi. Renata Bałabuch

• „Co nowego w bibliotece?”

• 10.05.2019 18:34
          • Akcja promocyjno-informacyjna na temat nowych książek zakupionych do biblioteki szkolnej, odbywała się w dniach 01.04.2019 - 05.04.2019. Wzięły  w niej udział uczennice klasy 6b Wiktoria Pokrywka i Oliwia Szymańska oraz Emilia Kupiec z klasy 5e, które starały się zachęcić do czytania atrakcyjnych nowości i odwiedzenia biblioteki szkolnej. Uczennice czytały fragmenty książek oraz informacje o nich, a zainteresowani uczniowie mogli obejrzeć nie tylko zdjęcia okładek umieszczonych na tablicy ale także wybrane książki wyłożone na stoliku, na łączniku szkolnym. Akcję przygotowała pani Jolanta Gontarz-Doszla.

Nowości czytelnicze

• WĘDRUJĄC Z BOCIANEM I JASKÓŁKĄ

• 15.03.2019 16:00
          • Zbliża się wiosna dlatego uczniowie klas 3 spotykali  się  z panią Małgorzatą Grabek, pracownikiem Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodka Zamiejscowego w Zamościu, w celu poszerzenia wiedzy przyrodniczej. Zapoznawali się z prezentacją multimedialną, szeroko omawianą  przez panią Małgorzatę, która pokazała nam trasy ptaków wędrownych ze szczególnym uwzględnieniem bociana i jaskółki. Już wiemy jaki ptak jest rekordzistą w pokonywaniu wielu tysięcy kilometrów, jakie ptaki wędrują nocą a jakie w dzień i jak jest różnica między zimowiskiem a lęgowiskiem. Sprawdzeniem zdobytej wiedzy był test online przeprowadzany na stronie: www.quizizz.com/join/. Uczniowie starali się szybko i poprawnie (było tylko 30 sekund) odpowiedzieć na pytania a poszczególnym odpowiedziom kibicowała cała klasa, grającym towarzyszyły również ogromne emocje. W spotkaniach wzięły udział klasy 3a pod opieką pani Beaty Zdybel i 3b pod opieką pani Ilony Żur. Spotkania organizowała pani Jolanta Gontarz-Doszla.