• POLECANE KSIAŻKI

• Folder - P

• 02.02.2021 10:22
          • Seria: „Pan Kuleczka” Widłak W.

Seria książek dla dzieci autorstwa Wojciecha Widłaka z ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej.

Głównym bohaterem jest Pan Kuleczka, który towarzyszy czytelnikom w poznawaniu otaczającego świata. Każda książka poświęcona jest innemu zagadnieniu: światłu, marzeniom, radości….

Opowiadania mają pogodny charakter. Pan Kuleczka opiekuje się trójką przyjaciół: niesforną kaczką Katastrofą, flegmatycznym psem Pypciem i małomówną muchą Bzyk-Bzyk.

Dużym atutem serii są piękne ilustracje i nieduży, poręczny format książek.

„Puk, puk! : T. 1: Zastałem króla?” M. Przewoźniak

Seria Puk, puk! opisuje przygody rodziny Bielskich, która mieszka w stuletniej kamienicy. Pewnego dnia na targu staroci rodzina kupiła zabytkowe drzwi, które jak się okazało, działają jak wehikuł czasu. Od momentu, kiedy drzwi zostały wstawione w futrynę prowadzącą do spiżarni zaczynają się dziać niestworzone rzeczy! Rodzinę odwiedza zabłąkany krzyżacki rycerz, królewski błazen, Winston Churchill, Henryk Sienkiewicz, Mikołaj Kopernik, nadworna praczka Jana III Sobieskiego i średniowieczny bakałarz, który usiłuje spuścić lanie swemu uczniowi.Poznaj historię z zupełnie innej strony!

„Przypadki Robinsona Kruzoe” D. Defoe

Historia Robinsona, syna bogatego kupca, który jako 17-latek uciekł z domu i zaciągał się na kolejne statki. Jedna z jego wypraw skończyła się tragicznie – statek rozbił się, a Robinson był jedynym ocalałym. Przez dwadzieścia osiem lat żył na bezludnej wyspie. Pewnego razu na jego wyspę trafili ludożercy, a Robinsonowi udało się ocalić życie jednej z ofiar. Uratowanego człowieka nazwał Piętaszkiem. Po pewnym czasie do wyspy przybił statek ze zbuntowaną załogą. Robinson pomógł kapitanowi odzyskać panowanie nad statkiem, dzięki czemu mógł wrócić do rodzinnego kraju.

• Folder - H

• 14.05.2020 16:21
          • „Harry Potter i kamień filozoficzny” J. R. Rowling

„Harry Potter” to seria książek, która opowiada o przygodach młodego czarodzieja. Czytelnicy tej serii pokochali Harrego sierotę za skromność, dobroć, ale także spryt oraz inteligencją. Książki z tej serii podbiły cały świat; zostały także sfilmowane.

• Folder - N

• 29.05.2020 07:57
          • „Nawiedzony dom” J. Chmielewska

Historia rodziny Chabrowiczów, która  wprowadza się do domu w Warszawie. Ich sąsiadką jest kobieta, która codziennie odbiera od tajemniczego człowieka dziwne paczki. Janka i Paweł oraz ich pies Chaber postanawiają odkryć przyczynę odwiedzin listonosza oraz dostać się do domu sąsiadki, ponieważ uważają, że dom jest nawiedzony.  Książka „wciąga”.

„Następcy. T. 1: Wyspa potępionych” M. de la Cruz

Seria „Następcy” to książki fantasy dla młodzieży. Od dwudziestu lat na Wyspie Potępionych mieszkają wszyscy złoczyńcy wypędzeni z królestwa Auradonu. W Zakazanej Twierdzy ukryty jest klucz do prawdziwego mroku i jedyna nadzieja złoczyńców na ucieczkę. Dzięki wyprawie po klucz potomkowie czarnych charakterów dowiodą, że łotrowskie pochodzenie o niczym nie przesądza, a bycie dobrym wcale nie jest takie złe.

„Nelly Rapp i nawiedzony sklep” M. Widmark, Ch. Alvner

Seria książek o upiornej agentce Nelly Rapp i jej psie Londynie.  Książki są łatwe do czytania, opisują ekscytujące przygody bohaterów

„Nela i tajemnice oceanów”

Seria książek o 12 letniej dziewczynce o imieniu Nela. W każdym tomie tej serii Nela zabiera swoich czytelników na inną wyprawę. W tej części proponuje nam zostanie morskimi badaczami. Uczestnicy wyprawy będą nurkować i odkrywać podwodny świat roślin i zwierząt.

• Folder - T

• 29.04.2020 09:25
          • „Tomek Łebski. T. 1: Fantastyczny świat Tomka Łebskiego” L. Pichon

Seria książek opisująca, z poczuciem humoru, szkolne perypetie Tomka. Bohater jest uczniem piątej klasy szkoły podstawowej i uwielbia płatać figle. Bardzo lubi rysować, dlatego wszystkie swoje szalone pomysły przenosi na kartkę papieru. Jest miłośnikiem komiksów.  Bardzo lubi muzykę, dlatego zakłada własną kapelę o nazwie Pzombie. Jest też uczniem, który nie zawsze oddaje prace domowe w terminie. Co się wydarzy, kiedy wychowawca posadzi Tomka obok Asi, najbystrzejszej dziewczynki w szkole i Marka, zwanego „Jęczybułą”?

• Folder - A

• 08.05.2020 08:06
          • „Ale historia … T. 5.: Stasiu, co ty robisz?” G. Bąkiewicz

Seria bogato ilustrowana. W sposób humorystyczny przekazuje fakty historyczne i ciekawostki.  Z tej części dowiecie się, na co król Stanisław August Poniatowski wydawała pieniądze, czy liberum veto to czarodziejskie zaklęcie, po czym poznać fałszywych przyjaciół.

„Ala MaKota. T. 1” M. Budzyńska

Seria książek, która przedstawia w formie pamiętnika, w lekki, zabawny sposób, życie dziewczynki, uczennicy piątej klasy. Bohaterka opisuje swój świat – rodzinę, szkołę i przyjaźnie. Ala chętnie zamieszcza w swoim pamiętniku aforyzmy,  zabawne i mądre, które zachęcają do przemyśleń.