• FASHION WEEK

• Sprawozdanie z realizacji

• Tydzień 4-8 marca przebiegał pod hasłem FASHION WEEK. Był to projekt interdyscyplinarny, w którym wzięli udział następujący nauczyciele: A. Stepaniuk, A. Kurantowicz, M. Litwajtis, P. Kozłowska – j. Angielski; M. Gromek – plastyka, A. Lachowska – technika, matematyka; E. Martyniuk, J. Siuta, E. Ciszewska, B. Zdybel , A. Stabińska– edukacja wczesnoszkolna.
          J. ANGIELSKI
          Chętni uczniowie z kl 6c i 5c przygotowali plakaty w j.angielskim o modzie i trendach modowych.
          Zajęcia z klasą 3b i 6a na quizlecie - słownictwo fashion, praca z kartami pracy dotyczącymi nazw różnych części garderoby, wzory, dotaki, akcesoria - rozwiążywanie zadań leksykalnych

Klasy 2b i 2c wykonały lapbooki z ubranimi, które można podziwiać na łączniku szkoły.
          PLASTYKA
          na lekcjach plastyki uczniowie:

- kl. 4 tworzyli projekty modowe w technice kolażu,
          - kl. 5 poznawali regionalne stroje ludowe,
          - kl. 6 wykonywali niezwykłe fryzury wzorowane na fryzurach rokokowych,
          - kl. 7 pracowali w parach nad stworzeniem wiosennego nakrycia głowy.
          TECHNIKA
          Z klasami 5a, 5b i 5c na technice - propozycje  modnych strojów na formacie A4 - są wywieszone na łączniku ( te z głowami z masy samoutwardzalnej).
          MATEMATYKA
          Z klasami 5d, 6b i 6d na matematyce - ozdabianie jeansów  i innych dodatków, elementami  związanymi z matematyką - udział uczniów w pokazie mody w piątek.
          EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA
          Kl.1a Mali projektanci mody. Uczniowie zaprojektowali stroje na pokaz mody - prace plastyczne zdobią korytarz.
          3B -Bawimy się w projektantów mody - uczniowie zaprojektowali modne ubiory, robili w klasie wystawę prac - przebierali się w wiosenne stroje.

Klasa 3c bawiła się modą: projektowali stroje na szablonach do projektowania ubrań podczas zajęć plastycznych /gazetka w klasie/, w ramach realizacji innowacji matematycznej projektowaliśmy stroje sportowe z figur geometrycznych. Najważniejszym momentem tygodnia mody był pokaz mody, w którym brali uczniowie klas 1a, 1b, 1c, 1d, 2a, 2b, 3b, 3c, 3d.