• Uroczysta Msza Święta

• Nagłówek

• My uczniowie kończący naukę w Gimnazjum im. Jana Pawła II chcemy złożyć dziękczynienie za dary, którymi ubogacił nas Bóg przez świętego Jana Pawła II:

- Dziękujemy, za pełniejsze odkrycie i przyjęcie tajemnicy Twego miłosierdzia, które stało się naszym udziałem za przyczyną  św. Jana Pawła II.

- Dziękujemy, za „wyobraźnię miłosierdzia”, którą z taką gorliwością rozwijał w nas Jan Paweł II. Dzięki niej jesteśmy bardziej zdolni być bliźnim dla cierpiącego człowieka..

- Dziękujemy, za papieskie wezwanie „Totus Tuus”. Dla św. Jana Pawła II była to prawdziwa reguła życia. Nigdy nie żył dla siebie, lecz zawsze służył Tobie i braciom.

- Dziękujemy,  za dar tak wielu Świętych i Błogosławionych, których Jan Paweł II wyniósł do chwały ołtarzy i nauczył nas pamiętać o nich w naszej codzienności.

- Dziękujemy, za wielką rzeszę ludzi modlących się do Ciebie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Dziękujemy Ci za powstające ku jego czci kościoły, za parafie, szkoły i instytucje, które obrały go sobie za Patrona.

- Dziękujemy, za wszelkie formy służby rodzinie, jaką nieustannie podejmował Ojciec Święty Jan Paweł II. Jego słowa i jego modlitwa nadal wspierają małżonków i rodziców, dzieci i ludzi młodych, a także starszych i odchodzących z tego świata.

- Dziękujemy, za Światowe Dni Młodzieży, które gromadzą ludzi młodych ze wszystkich kontynentów, z licznych narodów i języków. To wielki dar i wielkie zadanie, przekazane nam przez św. Jana Pawła II.

- Dziękujemy, za „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które służy ludziom młodym i przyczynia się do tego, aby skarby mądrości i świętości Jana Pawła II, ubogacały jak najszersze grono osób.

- Dziękujemy, za wszystkie ośrodki naukowe, instytuty i centra myśli, których celem jest badanie nauczania Papieża przełomu tysiącleci i troska o to, aby ten skarbiec duchowy nieustannie ubogacał życie Kościoła i świata.

- Dziękujemy, za inspiracje, jakie czerpie z duchowości i świętego życia Jana Pawła II wielu ludzi kultury i sztuki, liczni twórcy poezji i muzyki, obrońcy życia i godności człowieka, a także niejeden polityk i biznesmen.

- Dziękujemy, za liczne ścieżki i trasy, które przemierzał Jan Paweł II i które jako „szlaki papieskie” pomagają dziś licznym osobom głębiej odkrywać piękno stworzonego przez Ciebie świata.