• Spotkanie z Księdzem Tomaszem Żwiernikiem

• Nagłówek

• „W miłosierdziu chodzi o to, że Bóg daje nieszczęśnikowi swoje serce” – tłumaczył kapelan więzienny z Zamościa ks. Tomasz „Dziki” Źwiernik, który 11 czerwca 2019r  spotkał się z uczniami klas 3 GimnazjumW swoim wykładzie  Ks. Tomasz mówił, że  nie ma złych ludzi, ludzi straconych, Wystarczy popatrzeć na człowieka po chrześcijańsku: zawsze dostrzeże się dobro. Natomiast człowiek podlega pokusom, pociąganiu przez osobowe Zło. Złe mogą być tylko jego czyny. Przypominam sobie pierwsze wejście do więzienia mówił ks. Tomasz, to było zderzenie dwóch światów, kultur, systemów wartości. Tam człowiek zderza się z wielką kontestacją tego, co dla mnie jest dogmatem, prawdą. Wielu ludzi odczytuje swój pobyt w więzieniu jako taką "przygodę", czyli wstrząs dany po to, by człowiek się zastanowił nad sobą. Ks. Tomasz pracując  z  osadzonymi namawia ich  do dawania świadectwa przed ludźmi z  tzw. wolnego świata. Ks. Tomasz przyszedł do szkoły ze swoimi przyjaciółmi - więźniami, którzy przeżyli nawrócenie. I to właśnie oni podczas spotkania dali mocne świadectwa, jak z przestępców stali się wartościowymi ludźmi. Pokazali, jak Pan Bóg może wiele zdziałać w życiu człowieka, jeśli się Mu zaufa. Na podstawie tych świadectw ks. Tomasz wyliczył podstawowe trudności, z jakimi młodzi mogą się spotkać we współczesnym świecie.