• Polityka Jakości

• Polityka Jakości Zespołu Szkół nr 3 w Zamościu

•

Jesteśmy Zespołem Szkół nr 3 w Zamościu, w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Gimnazjum nr 3.

Prowadzimy działalność edukacyjną i wychowawczą dla dzieci i młodzieży z najbliższego otoczenia a także dla uczniów spoza rejonu.

„Kształcenie i wychowanie dzieci i młodzieży z uwzględnieniem ich indywidualnych możliwości i potrzeb, w atmosferze bezpieczeństwa oraz życzliwości.”

Nadrzędnym celem jaki sobie stawiamy jest zapewnienie bezpiecznej szkoły, w której każdy uczeń może rozwijać się na miarę własnych możliwości, potrzeb i oczekiwań.

Osiągniemy ten cel poprzez współpracę, zaangażowanie i delegowanie odpowiedzialności na całą społeczność szkolną.

Wartościami, którymi się kierujemy są wychowanie młodego człowieka w duchu ponadczasowych wartości chrześcijańskich, poszanowania tradycji i kultury narodowej, odpowiedzialności za siebie i innych, wzajemnego szacunku i sprawiedliwości.

Wyróżnia nas:

• odnoszenie przez naszych uczniów sukcesów w konkursach przedmiotowych;
          • artystycznych i sportowych;
          • innowacje pedagogiczne;
          • zaangażowanie w akcje charytatywne;
          • uzyskanie certyfikatu „Szkoła z klasą”, „Bezpieczna szkoła”;
          • przynależność do Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II;
          • dążenie do ciągłego doskonalenia.

Odpowiadając za rozwój placówki oraz nadzór nad Systemem Zarządzania Jakością, deklaruję wraz z Zespołem Kierowniczym Szkoły zapewnienie niezbędnych zasobów do realizacji wyznaczonych zadań, zobowiązuję się do stworzenia atmosfery zaangażowania. I współpracy wszystkich pracowników przy realizacji Polityki Jakości oraz gwarantuję przestrzeganie wymagań normy w celu jakościowego rozwoju szkoły ukierunkowanego na rozpoznanie oraz zaspokojenie potrzeb, oczekiwań i wymagań naszych uczniów.

Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Zamościu Teresa Sołowiej

Polityka Jakości została zatwierdzona Zarządzeniem Dyrektora Zespołu nr 3 w Zamościu, z dnia 27.10.2012 roku. Stosowny dokument znajduje się Księdze Zarządzeń.