• Nasze spotkania z Papieżem

• Nagłówek

• Inspiratorem Światowych Dni Młodzieży był Jan Paweł II. W 1985 r. nazywany Międzynarodowym Rokiem Młodzieży Ojciec Święty wyraził wolę spotkań z młodymi ludźmi całego świata. Te spotkania miały swoistą szkołę wiary i szkołę ewangelizacji. Co roku młodzi spotykają się w swoich Kościołach lokalnych na wspólnej modlitwie, a co dwa lata zaprasza ich Papież. Takich spotkań z Następcą św. Piotra Janem Pawłem II było 9. Papież Benedykt XVI kontynuuje dzieło swojego poprzednika

I Wielkie spotkanie młodych z okazji Międzynarodowego Roku Młodzieży Rzym, Włochy, 31 marca 1985- PLac Św. Piotra w Niedzielę Palmową. Ojciec Święty pisze List Apostolski do młodych całego świata oraz ogłasza ustanowienie Światowych Dni Młodzieży. To początek pielgrzymowaniem młodych przez ziemię. Do Rzymu przybywa 350.000 tys. młodych z całego świata.

II Światowe Dni Młodzieży - Tematem spotkania „Myśmy poznali i uwierzyli miłości jaką Bóg ma ku nam „(1J 4,16)Buenos Aires, Argentyna, 11-12 kwietnia 1987 - Pielgrzymka młodych przez ziemię dociera do Ameryki Łacińskiej. II Światowy Dzień Młodzieży odbył się w wymiarze międzynarodowym w Buenos Aires w Argentynie. Obchody międzynarodowe zgromadziły dziewięćset tysięcy młodych, którzy przyjechali pytać i szukać nadziei w świecie tak podzielonym na olbrzymie obszary nędzy i bogactwa. Właśnie tam ten kontrast widać najbardziej. A Jan Paweł II mówił młodym: "Nie ma nic poza Chrystusem…"

IV Światowe Dni Młodzieży - Tematem spotkania „Jam jest Drogą i Prawdą, i Życiem „(J 14, 6)Santiago de Compostela, Hiszpania, 15-20 sierpnia 1989Był to ważny rok dla Europy - rok przemian społecznych. Upadek wielkich ideologii, trudne poszukiwanie tożsamości, pogubienie się w prawdach najbardziej podstawowych. W sierpniu na zaproszenie Jana Pawła II przybywa do Santiago de Compostela w Hiszpanii czterysta tysięcy młodych. To spotkanie – to wspólne poszukiwanie Chrystusa, który jest Drogą, Prawda i Życiem i odkrywanie prawdy o sensie pielgrzymowania.

VI Światowe Dni Młodzieży - Tematem spotkania”. Otrzymaliście Ducha przybrania za synów „(Rz 8, 15 Częstochowa, Polska, 14-15 sierpnia 1991.Papież przekazuje młodym zgromadzonym na Jasnej Górze w liczbie miliona sześciuset tysięcy orędzie Chrystusa, w którym nie ma miejsca na podziały. Wszyscy jesteśmy braćmi. Młodzi Wschodu i Zachodu. Runęły mury podziału. Można cieszyć się wspólnotą ducha i odkrywać prawdę, że wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi.

VIII Światowe Dni Młodzieży - Tematem spotkania”. Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie i miały je w obfitości” (J 10,10) Denver, USA, 11-15 sierpnia 1993 To w świecie trudny czas walki o poszanowanie godności osoby ludzkiej. To czas głośnego wołania Jana Pawła II o budowanie "cywilizacji miłości". Jan Paweł II zaprasza młodych, aby stali się pielgrzymami po drogach historii współczesnej, i aby w każdym człowieku odnaleźli miejsce obecności Boga.

X Światowe Dni Młodzieży - Tematem spotkania „Jak Ojciec mnie posłał, tak i Ja was posyłam „(J 20, 21) Manila, Filipiny, 10-15 stycznia 1995. Pielgrzymka przez ziemie zawiodła młodych na kontynent azjatycki. To rekordowe - jak do tej pory spotkanie młodych z Janem Pawłem II. W Manili stawiło się cztery miliony młodych.

XII Światowe Dni Młodzieży - Tematem spotkania Nauczycielu, gdzie mieszkasz? Chodźcie, a zobaczycie (J 1, 38-39) Paryż, Francja, 19-24 sierpnia 1997Spotkanie zgromadziło milion sto tysięcy młodych ze 160 krajów świata. To była liczba przewyższająca wszelkie przewidywania. Optymistyczne dane mówiły o dwustu pięćdziesięciu tysięcy młodych. Ale na nic zdały się ludzkie kalkulacje i dziennikarskie proroctwa. Młodzi pokazali światu swój entuzjazm i radość ze spotkania z Chrystusem. W Paryżu otrzymaliśmy jeszcze jedną lekcję - człowiek, który zawierzył Chrystusowi i Jego Matce, zdolny jest nieść Prawdę całemu światu.

XV Światowe Dni Młodzieży - Tematem spotkania : „A słowo stało się Ciałem i zamieszkało wśród nas”(J 1, 14) Rzym, Włochy, 15-20 sierpnia 2000To czas Wielkiego Jubileuszu Roku 2000. Jan Paweł II już zaprosił wszystkich młodych do Rzymu.Dwa miliony dwieście tysięcy młodych w tym czasie rozważało słowa: "A słowo stało się Ciałem i zamieszkało wśród nas" (J 1, 14).

XVII Światowe Dni Młodzieży - Tematem spotkania „Wy jesteście solą dla ziemi... Wy jesteście światłem świata” (Mt 5, 13-14)Toronto, Kanada, 23-28 lipca 2002.

XX Światowe Dni Młodzieży - Tematem spotkania „Przybyliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,2) Kolonia, Niemcy, 16-21 sierpnia 2005To niezwykłe spotkanie "dwóch" Papieży. Benedykt XVI kontynuuje pielgrzymi szlak i spotyka się z młodymi. W sercach brzmi jeszcze żywa pamięć Jana Pawła II, ale.Benedykt XVI wskazuje nam kierunek dalszej drogi: Adorację, Eucharystię i moc Bożego Słowa.

XXIII Światowe Dni Młodzieży - Tematem spotkania „Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie moc i będziecie moimi świadkami”(Dz 1,8) Sydney, Australia, 15-20 lipca 2008 XXIII Światowy Dzień Młodzieży obchodzony w wymiarze międzynarodowym odbył się po raz pierwszy w dalekiej Oceanii. Spotkanie to zostało nazwane "bierzmowaniem świata" i objawiło nową moc Ducha Świętego działającego nadal w Kościele.

Podczas Światowego Dnia Młodzieży, zapytano jednego z uczestników, co takiego jest w tym starszym już i dalekim od wzorców show-biznesu człowieku. Jest przecież taki stanowczy w swoim nauczaniu, taki nieprzejednany w kwestiach, które bardzo dręczą młode pokolenie odpowiedział: „Papież to jeden z nielicznych dorosłych, który nam ufa i jeśli próbuje nas nawracać, to najpierw daje nam odczuć, że nas potrzebuje i kocha„

Jesteście młodością Kościoła. Jesteście Kościołem jutra, Kościołem nadziei. Nie popadajcie w przeciętność, nie ulegajcie dyktatom zmieniającej się mody, nie pozwólcie się mamić złudzeniom konsumpcjonizmu. Chrystus wzywa was do rzeczy wielkich.

Jan Paweł II 15 sierpnia 1991r. Jasna Góra