• Wydarzenia

• OPŁATEK ZAMOJSKO – LUBACZOWSKIEJ RODZINY SZKÓŁ IMIENIA JANA PAWŁA II (16.01.2019r.)

• 19.01.2019 13:49
          • Doroczny opłatek rozpoczął się od Mszy świętej w kościele św. Michała Archanioła w Zamościu, gospodarza spotkania. Eucharystii przewodniczył biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński. W swojej homilii zwrócił się przede wszystkim do uczniów, przypominając nauczanie Jana Pawła II wezwał ich do odkrycia swojej tożsamości  i  powołania. W przebieg liturgii aktywnie włączyli się uczniowie naszej szkoły przez czytanie mszalne, psalm, modlitwę wiernych, niesione dary.  Druga część uroczystości , która miała miejsce w Parafialnym Centrum Pastoralnym rozpoczął występ naszego zespołu muzycznego – Wiolinki, dostarczając śpiewem pięknych pastorałek zaproszonymi gościom wielu wrażeń artystycznych, ale też duchowych, wprowadzając w  świąteczną atmosferę spotkania. Po złożeniu życzeń księdzu biskupowi z okazji imienin nastąpiło dzielenie się opłatkiem i wspólny posiłek.
          • Czytanie w języku angielskim

• 09.11.2018 15:12
          • W ostatnim tygodniu października uczennice klasy 3A gimnazjum przeprowadziły pierwsze spotkanie Czytanie w języku angielskim z dziećmi w wieku 6 lat z Niepublicznego Przedszkola Słoneczko.  Uczennicy naszej szkoły samodzielnie opracowały bajki i historyjki dla dzieci w języku angielskim a później zaprezentowały małym słuchaczom. Czytane historyjki i bajki  wzbudziły w maluchach dużo emocji i zainteresowania. Dzieciaki chętnie odpowiadały na zadawane pytania, tańczyły oraz obiecały, że poproszą rodziców, aby im codziennie czytali. Mamy nadzieję, że wśród najmłodszych udało się rozbudzić pasję czytania a szczególnie w języku obcym. Kolejne spotkanie gimnazjalistów z przedszkolakami już niebawem.... . foto i tekst: Alla Lakyda-Borsuk

• Spotkanie Rodziny Szkół św. Jana Pawła II w Częstochowie

• 16.10.2018 15:38
          • Ponad 14 tys. młodych ludzi- dzieci i młodzieży , a także ich opiekunów  z 300 szkół z całej Polski wzięło udział  11 października w 18 Pielgrzymce Rodziny Szkół św. Jana Pawła II na Jasną Górę. Szczególnym gościem tegorocznego spotkania był abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, wieloletni osobisty sekretarz papieża Jana Pawła II.   Nasze gimnazjum   wraz z  pocztem sztandarowym reprezentowała  36 osobowa delegacja.
          • Pielgrzymka klas III gimnazjum

• 05.10.2018 15:31
          • 1 października uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w pielgrzymce do Bełżca i Pizun. W Bełżcu odwiedzili i zapoznali się z historią pierwszego ośrodka zagłady, który powstał na terenach polskich podczas okupacji niemieckiej. Obecnie to Muzeum i Miejsce Pamięci Pomordowanych. Była to ważna lekcja historii dla młodego pokolenia. W Pizunach, siostry Albertynki przybliżyły młodzieży osobę św. Brata Alberta oraz bł. Bernardyny Jabłońskiej, założycielki sióstr posługujących ubogim . W intencji pielgrzymów została odprawiona Msza święta. W jej przebieg młodzież włączyła się aktywnie przez czytania mszale, psalm, modlitwę wiernych. Miłym akcentem, który kończył wyjazd  był wspólny posiłek – kiełbaski z grilla. Sądząc po uśmiechach i zadowolonych spojrzeniach uczniów można stwierdzić, że warto było odwiedzić te miejsca.