• Klasy 4-8

• XV Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Przemocy mówię NIE- Zamość 2023”

• 12.05.2023 18:53
          • W czwartek 11 maja w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu podsumowany został XV Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Przemocy mówię NIE- Zamość 2023”, który Honorowym Patronatem objął Prezydent Miasta Zamość- Pan Andrzej Wnuk.
            W uroczystości uczestniczyli uczniowie naszej szkoły których pracę doceniła komisja konkursowa. Valentina Köllner (kl.7a)  zdobyła 1 nagrodę w kat. klas 4-8. Natomiast Paulina Czerepak (kl.4d) i Paweł Hurkała (kl. 7a) wywalczyli wyróżnienia. Dostrzeżone przez jury prace powstały pod okiem pani Magdaleny Majer. Jeszcze raz gratulujemy.

• Sukcesy plastyczne w konkursie profilaktycznym

• 17.04.2023 17:41
          • Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Przemocy mówię NIE”. Komisja konkursowa po obejrzeniu 276 prac- I nagrodę  (w kat. klas 7-8) przyznała  uczennicy kl.7a Valentinie Köllner , natomiast wyróżnienie otrzymał Paweł Hurkała z tej samej klasy. W kategorii uczniów klas 4-5 wyróżnienie wywalczyła Paulina Czerepak z kl. 4d.
            Podsumowanie konkursu i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 11 maja 2023 roku  o godz. 13:00, w Galerii Sztuki Dziecka MDK „Na Kamiennej” w Zamościu.
            Celem  konkursu było zainicjowanie artystycznej refleksji na temat przemocy, która bezpośrednio i pośrednio obecna jest wokół nas czyli dostrzeżenia problemu przemocy w otoczeniu rówieśniczym, sytuacjach rodzinnych, sąsiedzkich, szkolnych, a także literaturze, telewizji oraz grach multimedialnych.
            Wszystkie docenione przez jury prace powstały pod okiem pani Magdaleny Majer. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
          • Wyróżnienie dla Valentiny w ogólnopolskim konkursie

• 12.12.2022 18:06
          • W Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu podsumowano właśnie Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Dziedzictwo UNESCO - Zamość od zmierzchu do świtu, na który wpłynęły 783 prace z 88 placówek z całego kraju. Honorowy Patronat nad tym przedsięwzięciem objęli: Lubelski Kurator Oświaty - Pani Teresa Misiuk, Prezydent Miasta Zamość - Pan Andrzej Wnuk oraz Starosta Zamojski - Pan Stanisław Grześko.
            Uczennica klasy 7a Valentina Kollner zdobyła wyróżnienie w kategorii klas 4-8. Wręczenie nagrody zaplanowano na 14 grudnia tj. w 30-rocznicę wpisania Starego Miasta w Zamościu na światową Listę UNESCO, Dostrzeżona przez jury praca powstała pod okiem pani Magdaleny Majer. Gratulujemy.
          • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH

• 05.12.2022 16:23
          • Z ogromną radością i dumą informujemy, że uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do kolejnych etapów konkursów przedmiotowych. Do dalszego etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty przeszli następujący uczniowie:
            Konkurs kuratoryjny z j. polskiego:
            Helena Kosz – klasa 8a;
            Konkurs kuratoryjny z matematyki:
            Szymon Pachla – klasa 7a,
            Igor Jagielski – klasa 8b;
            Konkurs kuratoryjny z historii:
            Zofia Łyś – klasa 8b,
            Anna Rycyk – klasa 8c.
            Przeprowadzony został również pierwszy etap konkursu z  języka angielskiego Clickonmaniak.
            W kategorii klas 4-6 (Click on Young Learner) do kolejnego etapu przeszli następujący uczniowie:
            Martyna Bartkowska – klasa 5a,
            Lena Belchnerowska – klasa 5a,
            Alicja Sierpniowska – klasa 6b,
            Dawid Nawłoka – klasa 6a,
            Dominik Łyś – klasa 5d,
            Olga Dudek – klasa 6c.
            W kategorii klas 7-8 (Click on Champion) do kolejnego etapu przeszli:
            Szymon Pachla – klasa 7a,
            Julia Krupicka – klasa 8a,
            Helena Anasiewicz – klas 8d.
            GRATULUJEMY!!!!!

• I miejsce w XX Wojewódzkim Konkursie Twórczości „Zawsze niech będzie…”

• 21.06.2022 05:56
          • Dnia 15 czerwca 2022 roku odbyło się uroczyste podsumowanie XX Wojewódzkiego Konkursu Twórczości „Zawsze niech będzie…” , którego organizatorami są Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Zamościu i Stowarzyszenie na rzecz integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „Wszyscy Razem” w Zamościu.
            Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Wojewody Lubelskiego, a także patronatem oraz finansowym wsparciem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Adresowany był do uczniów wszystkich typów szkół, placówek kulturalno – oświatowych oraz uczestników warsztatów terapii zajęciowej z terenu województwa lubelskiego. Łącznie do udziału w konkursie zostało zgłoszonych 438 uczestników z 51 placówek.
            Z naszej szkoły w konkursie udział wzięli uczniowie z klasy 7b w składzie: Kuchta Bartosz, Łyś Zofia, Mazurek Mateusz, Mazurkiewicz Julia, Sioma Aleksander, Trześniewska Gabriela, Tytoń Emilia i Uleryk Kacper; zajmując I miejsce w formie teatralnej. Podczas podsumowania konkursu w Klubie Garnizonowym w Zamościu uczniowie mieli możliwość wystąpić na prawdziwej scenie, prezentując przedstawienie „Niech zawsze będzie zamknięta puszka Pandory ”według autorskiego scenariusza nauczyciela przygotowującego A. Grzywny.