• Wydarzenia 2018/2019

• Wypchaj worek Mikołajowi

• 18.12.2018 08:43
          • Już po raz trzeci 6 grudnia 2018 roku odbyła się akcja "Wypchaj worek Mikołajowi" połączona z wielką loterią fantową. W tym dniu pomocnicy Mikołaja odwiedzali uczniów w klasach. Ci, którzy wrzucili do worka Mikołaja nakrętki wzięli udział w loterii. Zainteresowanie akcją było bardzo dużo, z czego jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ w tym roku udało nam się zebrać tysiące nakrętek, które przekazaliśmy na pomoc w opłaceniu rehabilitacji niepełnosprawnym dzieciom.
            Bardzo dziękujemy sponsorom, bez których loteria nie mogłaby się odbyć: firmie Kramel Invest sp. z o. o. , hurtowni Azet z Zamościa, grupie Stforky.
            Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji - DZIĘKUJEMY!!!!!!!!
            Koordynatorzy akcji: Dominika Krysiak, Anna Lachowska

• Ogólnopolski Konkurs plastyczno - literacki "Autoportret" Wręczenie nagród

• 18.12.2018 08:30
          • Miło mi poinformować, ze uczniowie naszej szkoły zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu plastyczno – literackiego zorganizowanego w ramach kampanii " ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ " przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu :
            - Sandra Tymosz - 3B
            - Dorota Szewczuk - 2A
            -Aleksandra Kuter - 2A
            -Franciszek Drozdowski -3C
            Wręczenia nagród i dyplomów za udział w projekcie profilaktycznym dokonała  dnia 23.11.18 Dyrektor szkoły pani Maria Mołdoch.

• „Wychowanie przez czytanie”

• 12.12.2018 17:13
          • Nauczenie wartości to najważniejsza rzecz jaką możemy zrobić dla szczęścia dziecka

Linda i Richard Eyre

Szkoła, która hołduje wartościom moralnym takim jak szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, odwaga, samodyscyplina, pokojowość, solidarność, mądrość – to miejsce gdzie i uczeń i nauczyciel czują się na właściwym miejscu, mają motywacje do doskonalenia się i satysfakcję z dobrze wykonywanej pracy. Powyższe zdania pochodzą z książki Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej -  „Z dzieckiem w świat wartości” którą otrzymaliśmy jako materiał do realizacji projektu „Wychowanie przez czytanie” wraz z kolejną pozycją tych samych autorek,  o tym samym tytule oraz dwóch egzemplarzy książki „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych wartościach” a także zestawem scenariuszy i materiałów multimedialnych. Projekt był realizowany w klasie 7b, od października do listopada, uczniowie wybrali do realizacji lekcje o : przyjaźni, sprawiedliwości, szacunku. Ważne dla nich wartości to również: odwaga, życzliwość i solidarność. Z projektem zostali także zapoznani rodzice. Projekt podsumowały prezentacje wykonywane przez uczniów, dotyczące wybranych wartości. Film realizowany przez grupę dziewcząt „W poszukiwaniu wartości - Szacunek” został wybrany do prezentacji konkursowej. Książki i materiały do realizacji lekcji o poszczególnych wartościach będą teraz udostępnione innym nauczycielom. Projekt realizowały panie Grażyna Gaj i Jolanta Gontarz-Doszla.

• Konkurs plastyczny pod hasłem „Snap z lektury”

• 15.12.2018 13:43
          • Dn.7.12 2018 r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Snap z lektury”, organizowanym przez Książnicę Zamojską. Konkurs odbył się w ramach Projektu- Zaczytani Młodociani. Zadaniem uczniów było zaprezentowanie ulubionej lektury poprzez projekt ilustracji do tej lektury. Uczniowie naszej szkoły wykonali prace na lekcjach plastyki, a najciekawsze zostały nagrodzone i wyróżnione. Główne nagrody otrzymali uczniowie; Wiktoria Kostrubiec, Filip Trześniewski, Kacper Adamowicz, Franciszek Drozdowski, Szymon Turek, wyróżnienia: Adrian Bronikowski, Zosia Łyś, Aleksandra Jachorek, Karolina Saranowska i Magdalena Muszyńska. Ciekawe prace plastyczne zaprezentowano na wystawie oraz w kalendarzu na 2019 rok. Wystawie i spotkaniom towarzyszył słodki poczęstunek. N-l plastyki K.Kopciowska

• Warsztaty dla nauczycieli

• 09.12.2018 09:31
          • Od wielu lat tradycją naszej szkoły jest przyłączanie się do świątecznej akcji charytatywnej stowarzyszenia „Krok za krokiem” pomagającego niepełnosprawnym dzieciom pokonywać codzienne trudności. Nasza pomoc polega na przekazywaniu do licytacji ozdób świątecznych wykonanych przez nauczycieli na warsztatach organizowanych przez świetlicę. W tym roku warsztaty odbyły się w mikołajkowy wieczór, przy dźwięku kolęd i zapachu imbirowej herbaty. Efektem wspólnej pracy, do której, oprócz nauczycieli, włączyła się Dyrekcja i uczniowie były wspaniałe choinki, bałwanki i anioły, które zostaną przekazane stowarzyszeniu.
            Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji i liczymy na Waszą pomoc za rok, organizatorzy: Anna Stabińska, Anna Czugała, Anna Bartko-Malinowska. tekst i zdjęcia: Anna Bartko-Malinowska