• Wydarzenia 2018/2019

• Biegli dla Niepodległej

• 20.11.2018 16:54
          • Uczniowie klas 7,8 i 3 gimnazjum uczcili 100-lecie Odzyskania Niepodległości biegiem patrolowym, który odbywał się na terenie osiedla Orzeszkowej. Niestrudzeni zawodnicy stanęli przed nie lada wyzwaniem. Musieli zmierzyć się z trudnymi pytaniami z zakresu historii Polski. Wśród zagadnień przewijały się tematy związane z bohaterami narodowymi takimi jak Józef Piłsudski oraz ważne daty związane z Odzyskaniem Niepodległości. Impreza była wspaniałą lekcją historii powiązaną z aktywnością fizyczną, którą szkoła promuje poprzez programy „ Trzymaj Formę” i „Szkoła promująca zdrowie”. Zwycięzcą wśród klas siódmych zostały klasy 7a i 7c, wśród klas ósmych , klasa 8b  a klasa 3B była najlepsza wśród klas gimnazjalnych. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki a zdrowa żywność posiliła ich żołądki. Imprezę uświetnił występ taneczny dziewczynek przygotowanych przez p. Marzenę Głąb. Nad sprawnym przebiegiem uroczystości czuwali p. Grzegorz Grzywna, p. Agnieszka Żuber, p. Anna Bełz, p. Marzena Gąska, p. Michała Gromadzki, p. Krzysztof Gęborys. Koordynatorem imprezy była p. Agnieszka Mazurek.

• „ŚPIEWAJMY RAZEM DLA NIEPODLEGŁEJ”,

• 15.11.2018 14:41
          • W ramach miejskich obchodów jubileuszu 100 rocznicy  odzyskania przez Polskę niepodległości, 8 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty  koncert p.t.: „ŚPIEWAJMY  RAZEM DLA NIEPODLEGŁEJ”, w którym uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych oraz ostatnich klas gimnazjum z naszego miasta. Najważniejsze słowa w jego tytule to  RAZEM  DLA NIEPODLEGŁEJ – dziś – za rok – za 5 lat i kiedy będziemy już dorośli. Uczestnikom koncertu przyświecała myśl założyciela naszego miasta  Jana Zamoyskiego mówiąca o tym, że „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” - ponieważ był przekonany, że tylko edukacja publiczna zgodnych i dobrych kształci obywateli. Edukacja, która łączy wiedzę teoretyczną i praktyczną z wychowaniem patriotycznym młodzieży w duchu otwartości i tolerancji. Wspólnie z naszymi nauczycielami śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, legionowe,  żołnierskie i partyzanckie. Na zakończenie koncertu odśpiewaliśmy najważniejszą z nich –  nasz HYMN narodowy. Mamy nadzieję, że czas spędzony na wspólnym śpiewaniu i wspominaniu tych, dzięki którym dziś żyjemy w wolnej i niepodległej ojczyźnie dał nam wszystkim wiele satysfakcji, a Jan Zamoyski dumnie uśmiechał się patrząc na nas z góry.

• Kwiaty dla Elizy Orzeszkowej

• 11.11.2018 17:55
          • W piątek, 9 listopada w naszej szkole obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Jednym z elementów uroczystych obchodów było złożenie bukietu białych i czerwonych róż przy popiersiu patronki szkoły, Elizy Orzeszkowej. Kwiaty z krepiny zostały wykonane na warsztatach zorganizowanych przez p. Annę Lachowską, nauczyciela techniki, w których wzięło udział sześciu nauczycieli, siedmioro rodziców i szesnaścioro uczniów naszej szkoły. Wspólną pracą wykonano ponad sto róż, które były elementem dekoracji sali gimnastycznej, przygotowanych na obchody uroczystości i koncert pieśni patriotycznej. Dekoracje przygotowała p. Krystyna Kopciowska, nauczyciel plastyki przy pomocy p. Anny Lachowskiej, p. Anny Bartko-Malinowskiej i p. Anny Czugały. Po zakończeniu akademii kwiaty z dekoracji przeniesiono pod popiersie patronki i wraz z uczniami ułożono bukiet w formie flagi narodowej.
          • 100 pozdrowien na 100 lecie Niepodległości

• 11.11.2018 17:47
          • Nasza szkoła z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości wzięła udział w akcji "100 pozdrowien na 100 lecie Niepodległości"  W ramach tej akcji otrzymaliśmy 100 pozdrowien od innych szkół w kraju oraz sami wysłaliśmy kartki z pozdrowieniami. Bardzo dziękujemy  klasie 6c oraz pozostalym uczniom naszej szkoły, którzy wzięli  udział w akcji. Koordynatorzy akcji: Dominika Krysiak, Mariola Dziubka.
          • Szkoły dla Niepodległej

• 11.11.2018 17:45
          • 9 listopada 2018r. w Centrum Kultury Filmowej Stylowy odbyła się uroczysta gala podsumowująca projekt „Szkoły dla Niepodległej”.