• Opis

• Dni Patrona Szkoły-2014

• 08.07.2015 17:17
          • Uroczystości papieskie, które przygotowywały całą społeczność uczniowską do kanonizacji Papieża Jana Pawła II miały swoje zwieńczenie dnia 16 maja 2014 roku w dniu poprzedzającym urodziny wielkiego Polaka a jednocześnie w dniu Patrona Szkoły.Ten wyjątkowy dzień uczciliśmy Mszą Świętą w kościele św. Michała w Zamościu, którą odprawił ks. Proboszcz Wiesław Galant. >>>>>

Następnie odbył się uroczysty koncert pt. „Jan Paweł II – drogi do Świętości” przygotowany przez młodzież gimnazjum i uczniów szkoły podstawowej pod opieką pani Ewy Malickiej, część muzyczną opracował pan Krzysztof Krajewski, pani Anna Sawka i pani Joanna Nowak, oprawę plastyczną przygotowała pani Krystyna Kopciowska. >>>>>

Następnie uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez panią Ewę Brożek na temat wartości przekazywanych przez świętego papieża Jana Pawła II w tekstach, które on skierował do młodzieży w czasie swojego pontyfikatu. Z kolei uczniowie klas pierwszych spotkali się z ks. Tomaszem Kielarem z parafii Oleszyce, który podzielił się swoimi wspomnieniami ze spotkań z Papieżem. >>>>>

Tego dnia młodzież, nauczyciele zaproszeni goście mogli obejrzeć zorganizowaną na holu naszej szkoły wystawę zdjęć i pamiątek z papieskich pielgrzymek oraz wystawę zdjęć z wizyty Ojca Świętego w naszym mieście, którą udostępnił pan Janusz Kawałko – autor książki „Jan Paweł II w Zamościu”.

Z okazji Kanonizacji Patrona Gimnazjum Papieża Jana Pawła II wydano okolicznościową gazetkę przygotowaną przez panią Agnieszkę Stepaniuk, w której min. zamieszczono wywiad z ks. Prałatem Januszem Romańczukiem, który gościł Papieża w swojej parafii pw. Królowej Polski w Zamościu dnia 12 czerwca 1999 roku.

Młodzież uczciła dzień patrona szkoły również uczestnictwem w imprezie sportowej „biegu nadziei”. Piętnaście 3-osobowych drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjalnych naszego regionu wzięło udział w rywalizacji i wspólnym spotkaniu. Była to już IX Edycja sportowych zmagań młodzieży połączona z wiedzą o życiu Naszego Patrona. >>>>>

Dnia 19 maja 2014 roku w Klubie Garnizonowym III Batalionu Zmechanizowanego odbył się koncert pt. „Jan Paweł II – Drogi do Świętości” adresowany do zaproszonych gości i uczniów szkół zamojskich. Koncert słowno-muzyczny z elementami pantomimy przypomniał postać Wielkiego Polaka Papieża rodzin, młodzieży, ojczyzny – jego drogę, która doprowadziła go do wyżyn świętości. Podczas tej uroczystości nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego – Plakat „W oczekiwaniu na kanonizację Jana Pawła II”. >>>>>

• Wywiad

• 14.06.2015 14:20
          • Po emisji rozmowy z "Gościem Dnia", którym była dzisiaj Pani Dyrektor Teresa Sołowiej zadzwonił słuchacz z Lublina, który chciał przekazać kontakt do Pana Henryka Kąkola, przedstawiciela Podziemnej Solidarności Rolników, który uczestniczył w pielgrzymce Jana Pawła II w Lublinie. Chce się on podzielić swoimi wspomnieniami. Niestety ciężko choruje i ma problemy z chodzeniem. Zostawił nam numer telefonu. Archiwalne nagranie jest dostępne pod adresem: http://www.radiozamosc.pl/gosc-dnia,117,teresa-solowiej.html

• Podziękowanie za kanonizację Papieża Jana Pawła II

• 14.06.2015 14:19
          • Dnia 28.04.2014 r. uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja Zespołu Szkół nr 3 uczestniczyli w uroczystej, Dziękczynnej Mszy Świętej w kościele Świętego Michała w Zamościu. Było to podziękowanie za kanonizację Papieża Jana Pawła II. Liturgię odprawił ksiądz Bogdan Nowicki, który w swoim kazaniu przypomniał najważniejsze wydarzenia z życia Papieża-Polaka. Na zakończenie mszy świętej uczennica klasy III C uczennica Natalia Żuk odczytała podziękowanie młodzieży skierowane do Ojca Świętego Jana Pawła II: "Ojcze Święty Janie Pawle II, pewni jesteśmy, że chciałeś dać przykład na naszych oczach, to proroctwo właśnie się spełniło. Nauczałeś Ojcze Święty cały świat, ale wielu widziało w tobie polityka, aktora, proroka i papieża z urzędu. Z biegiem czasu zrozumieliśmy - mamy do czynienia z Papieżem Wielkim, Papieżem Tysiąclecia. Dziś już wiemy, choć już czuliśmy to wcześniej - jesteś Święty. Więc dla nas jest jasne - to nie była taktyka, tylko mistyka i miłość, które w Bogu mają swoje źródło. TOTUS TUUS Maryjo - to były twoje słowa. teraz my mówimy, Twoja jest Polska, wstawiasz się za światem, ale my, jako Polacy prosimy cię, pochylaj się nad Polską, aby była Boża. Wyproś to dla nas i spoglądaj z okna domu Ojca, by naród polski nie porzucił wiary, aby został wierny, abyśmy umieli dać dobre świadectwo. Święty Janie Pawle II świętości udawać się nie da. Dziękujemy za wszystko."

Barbara Kamińska

• Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia w naszej szkole

• 14.06.2015 14:17
          • Podczas XXIX Światowych Dni Młodzieży 13 kwietnia 2014 roku Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia trafiła do młodzieży poszczególnych dekanatów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, a także do szkół noszących imię Jana Pawła II. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w procesji Niedzieli Palmowej z kościoła św. Michała a później w uroczystej Mszy Świętej w Katedrze Zamojskiej odprawianej przez biskupa Mariana Rojka. Uroczyste przekazanie miało miejsce po Eucharystii. Ksiądz biskup zachęcił, aby we wszystkich polskich domach, w dniu ogłoszenia Papieża świętym była obecna iskra, jako symbol zjednoczenia naszych rodzin, miejsc pracy i instytucji publicznych. W radosnym świętowaniu Niedzieli Palmowej uczestniczyli: Karolina Regulska, Klaudia Jendruszczak, Klaudia Szynkarczuk, Małgorzata Stefańczyk, Martyna Skiba, Dominika Uszko, Weronika Mirosław wraz z nauczycielem panią Iwoną Dubina. Lampion Iskry Miłosierdzia został przyniesiony do szkoły, którego światło będzie podtrzymywane do dnia kanonizacji.

Autor: I. Dubina.