• Spotkania

• Spotkanie z absolwentką Małgorzatą Neścior w Zespole Szkół nr3 w Zamościu!

• 07.04.2017 16:49
          • 3.04.2017 r. dla klas III odbyło się bardzo sympatyczne spotkanie z Małgorzatą Neścior w ramach kontynuowanego cyklu spotkań z absolwentami gimnazjum.Małgosia ukończyła Gimnazjum nr3 im. Papieża JP II 6 lat temu. Obecnie jest studentką III roku 6-letnich studiów dziennych na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Po przedstawieniu swoich wyborów życiowych zaprezentowałaprzygotowaną prezentację „Zastrzyk wiedzy”. Prezentacja miała na celu edukację młodzieży gimnazjumo pozytywnych i negatywnych aspektach szczepień. Spotkanie uczniów klas 3A, 3B i 3C gimnazjum przebiegało w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Nasza absolwentka odpowiadała również na zadawane pytania uczniów i nauczycieli. Spotkanie przygotowała (tekst, foto) i przeprowadziła pani Elżbieta Smorowska – nauczyciel bibliotekarz.
          • Spotkanie z absolwentką Małgorzatą Neścior w Zespole Szkół nr3 w Zamościu!

• 07.04.2017 16:49
          • Spotkanie autorskie z Katarzyną Majgier w Książnicy Zamojskiej

• 27.09.2016 11:24
          • 14 września 2016 r. Oddział dla Dzieci i Młodzieży KsiążnicyZamojskiej zorganizował spotkanie z Katarzyna Majgier na które zostaliśmy zaproszeni. w ramach współpracy obu biblioteki realizowanegoprogramu „Wkręceni w czytanie. Pani K. Majgier jest polską autorką książek dla dzieci i nastolatków W/w pisarka była nominowana do nagrody literackiej Polskiej Sekcji IBBY – Książka Roku 2006 – za powieść „Trzynastka na karku.” , a 2007 roku została laureatką Nagrody Literackiej im. K. Makuszyńskiego  .Pisarka spotkała się z uczniami klasy IC  i  II B Gimnazjum  Zespołu Szkół nr3 .Pani Katarzyna Majgier dała się poznać, jako osoba bardzo otwarta na kontakt z młodymi ludźmi. Chętnie odpowiadała  na pytania zadawane przez młodzież, ale również sama starała się poznać ich opinie i preferencje czytelnicze. Okazało się, że nasi gimnazjaliści chętnie czytają  opowieści o życiu swoich rówieśników. Autorka „Trzynastki na karku" opowiadała też o swoich ulubionych książkach i zdradziła kilka tajemnic związanych ze swoim warsztatem pisarskim. Podczas spotkania opowiedziała naszym uczniom o tajnikach wydawania książek, bo pracując w kilku wydawnictwach poznała „od kuchni” drogę książki od autora do czytelnika.  Jej twórczość to: Dzienniki Ani Szuch „Trzynastka na karku” (2006), Marzycielki (2007),Po co mi chłopak? (2008),Miłość ci wszystko wyPaczy (2009),Gdybym była czekoladą (2010). Powieści: „Amelka „(2006,)”Przebój na pięć” (2008), Misiek, co ty opowiadasz? (2010), ”Świat według Vanessy” (2012), ”Tajemnica starego pałacu”, ”Duch z Niewiadomic„ (2014), ”Stuletnia Gospoda”(2014)
            Spontaniczność Katarzyny Majgier, doskonały kontakt z młodzieżą sprawiły, że było to spotkanie niezwykle fascynujące, a miłą pamiątką są wspomnienia, autografy i zdjęcia. Spotkanie przygotowała pani Joanna Kołtun z Ksiąznicy Zamojskiej i panie Elżbieta Smorowska, Iwona Dubina, w spotkaniu uczestniczyły p. Ewa Malicka i p. Katarzyna Skalska Foto: uczniowie klasy IC Anastazja Wiśniewska i Patryk Furmańczuk
          • Finisaż „Zdeterminowani naturalnym stanem rzeczy” !

• 31.05.2016 19:09
          • OBRAZY   ZAPAMIĘTANE  „Zdeterminowani naturalnym stanem rzeczy”  malarstwo * instalacja * obiekty.
            We  wtorek 24.05.2016r.  w godzinach  popołudniowych  grupa uczniów z Gimnazjum Zespołu Szkół nr 3 pod opieką nauczyciela bibliotekarza uczestniczyła w wystawie artysty pana Marka Sołowieja. Wystawę można zwiedzać  od 1-31 maja 2016r. w Centrum „Synagoga” Fundacji  Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego ul. Pereca 14.  Pan Marek Sołowiej po raz kolejny odkrywa i zaskakuje nową wizją plastyczną. Tym razem prezentuje moduł własnej tożsamości. Jego obrazy i instalacje, to inklinacja w kierunku rozmowy i kontaktu z odbiorcą. W zamyśle twórczym artysty znaczną rolę odgrywa postać jego samego. Wystawa „Zdeterminowani naturalnym stanem rzeczy”, to obrazy i obiekty z pogranicza realizmu i abstrakcjonizmu. Autoportrety i profile twarzy artysty w otoczeniu  instalacji,  obrazów – map, wprowadzają  widza po trosze w świat osobliwej fantazji. Wystawę uświetniły utwory, które wykonywał   na flecie  uczeń 6A SP nr 3  Franciszek Drozdowski –  już  teraz dobrze zapowiadający się  „młody artysta”. Wszyscy, którzy przybyli na wystawę mogli osobiście porozmawiać na jej temat z artystą  i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Tekst i foto: Elżbieta Smorowska – nauczyciel bibliotekarz
          • „Uwierz w siebie”

• 04.11.2015 16:49
          • 21 października 2015r. uczniowie klas 2A, 2B i 2C Gimnazjum Zespołu Szkół nr3 pod opieką pani Marty Gromek, Małgorzaty Zbyryt, Barbary Kamińskiej, Ewy Malickiej i Elżbiety Smorowskiej uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym Teatru „KURTYNA” z Krakowa. Spektakl „Uwierz w siebie” przedstawiał zagrożenia związane ze stosowaniem używek  i wystawiony był w Filii nr2 Książnicy Zamojskiej, z którą współpracujemy od wielu lat. Spotkanie teatralne realizowane było w ramach projektu „ Uzależnieni od czytania” dofinansowanego przez Miasto Zamość. Gimnazjaliści byli zadowoleni ze spotkania teatralnego, które odbywało się w  ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w Gimnazjum. Tekst i foto: Elżbieta Smorowska