• Erasmus+KA2/Programowanie

• Wizyta uczniów z Włoch, Francji i Estonii

• W dniach 2-8 kwietnia uczniowie klas drugich naszego gimnazjum byli gospodarzami  międzynarodowej wymiany uczniów w ramach programu Erasmus+. Szkoła realizuje projekt “Programowanie jako innowacyjna metoda uczenia się i nauczania w szkołach europejskich". Kwietniowa wizyta jest pierwszym z czterech zaplanowanych spotkań uczniów. Naszymi partnerami są szkoły: Istituto Comprensivo di Via Valletta Fogliano z  Vigevano we Włoszech, Institution Sante Marie z Ribeauville we Francji oraz Audru Kool w Estonii.
            W ramach pierwszej mobilności uczniowie poznali bliżej naszą szkołę, odbyli zajęcia integracyjne w międzynarodowych grupach, zwiedzili zamojskie Stare Miasto z przewodnikiem oraz mieli okazję wystrzelić z armaty i celować z łuków na murach obronnych miasta. Ponadto wzięli udział w dwudniowym szkoleniu, wypełnionym intensywną pracą z zakresu programowania. Pod okiem profesjonalnych instruktorów z Krakowa uczniowie uczyli się kodowania i wykorzystywania nowych umiejętności. Samodzielnie konstruowali gry i quizy poszerzające wiedzę z zakresu różnych dziedzin nauki. W kolejnych dniach odwiedzili Zwierzyniec, gdzie uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych w muzeum i obejrzeli interaktywną wystawę o Roztoczu, oraz Lublin, gdzie byli gośćmi Wydziału Informatyki Politechniki Lubelskiej. W Lublinie wzięli udział w warsztatach z zakresu robotyki i programowania, prowadzonych przez specjalistów lubelskiej uczelni. Zwieńczeniem intensywnego tygodnia była pożegnalna kolacja, podczas której można było skosztować tradycyjnych polskich potraw przygotowanych przez rodziców uczestników projektu.
            Kolejne spotkania międzynarodowe, podczas których uczniowie nadal będą rozwijać swoje kompetencje z dziedziny informatyki, języka angielskiego i kultury, zaplanowane są na następny rok szkolny.