• Erasmus+KA2/Ekonomia

• Ekonomia nocą po angielsku

• W ostatnią noc przed feriami, z 12 na 13 lutego 2016r., odbyły się w naszej szkole zajęcia „Ekonomia nocą po angielsku”, które zostały zorganizowane w godzinach od 18.00 do 6.00 rano. Były one elementem realizacji projektu międzynarodowego „Młody kreatywny Europejczyk – edukacja ekonomiczna przez działanie”. Celem zajęć, tak jak całego projektu, było rozwijanie zainteresowań młodzieży tematyką ekonomiczną, kształtowanie kompetencji językowych, integracja zespołu uczniów realizujących projekt, a także kształtowanie umiejętności współpracy w grupie. Noc w szkole rozpoczęła się od wykładu i prezentacji pani Moniki Wasilewskiej -nauczyciela przedsiębiorczości- na temat kontrolowania i organizowania budżetu domowego. Następnie uczniowie mogli zapoznać się ze słownictwem z zakresu ekonomii w języku angielskim na zajęciach z p. Agnieszką Stepaniuk, po czym pod jej bacznym okiem przygotowali gazetkę, dzięki której wszyscy będą mogli utrwalać "biznesowe" słówka. Mając przygotowanie teoretyczne uczestnicy projektu mogli wykorzystać swą wiedzę w praktyce. Na zajęciach z p. Anną Wróbel poznali możliwości arkusza kalkulacyjnego Excel w organizacji i zarządzaniu budżetem domowym. Po zajęciach przy komputerze przyszła chwila na rozruszanie się podczas podchodów, do których wskazówki i zadania w języku angielskim przygotowała p. Katarzyna Krężel. Na zakończenie nocy w szkole uczniowie mogli obejrzeć filmy fabularne o tematyce ekonomicznej, a o 6.00 rano nieco zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domów. Nadzór i opiekę nad całością imprezy sprawowała p. Daria Król – koordynator projektu realizowanego w programie Erasmus+ „Młody kreatywny Europejczyk–edukacja ekonomiczna przez działanie”.