• 2019/2020

• MALI MISTRZOWIE ORTOGRAFII

• 07.03.2020 07:20
          • Ortografia polska do łatwych nie należy, o czym mogli się przekonać uczniowie klas 3, którzy w dniu 27 lutego mieli okazję zmierzyć się z polskimi łamigłówkami. Do konkursu ortograficznego pod hasłem <Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT> przystąpiło 34 trzecioklasistów, a nad jego prawidłowym przebiegiem czuwali nauczyciele świetlicy p. Marzena Gąska i p. Anna Czugała. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:
            I miejsce: Chwiejczak Hanna 3b,  Czuba Magdalena 3b
            II miejsce: Dudek Olga 3c, Michnowicz Emilia 3d
            III miejsce: Szymala Wojciech 3c, Skrzyński Adrian 3a
            Wyróżnienia: Wilgos Gabriela 3a,  Maryńczak Emilia 3b, Knap Alex 3b, Złomańczuk Julia 3d, Lisowski Aleks 3a, Saranowska Wiktoria 3d, Ćwiek Krystian  3a,  Łopuszyński Mateusz  3d, Szewczuk Dorota  3a, Suchodolski Wojciech  3c/.
            Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się  5 marca o godzinie 10.45 w świetlicy szkolnej. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Tekst Marzena Gąska. Foto Agnieszka Petrzelis

• 14.01.2020 12:10

• Są takie dni w roku, kiedy szczególnymi dowodami miłości i szacunku obdarzamy Babcie i Dziadków. To ich serce przepełnione jest bezgraniczną miłością, i to oni przymykają oko na wybryki swoich wnucząt. Pamiętały o tym uczennice będące uczestniczkami koła tanecznego, działającego w świetlicy szkolnej i pod opieką pani Agnieszki Żuber przygotowały uroczystość, na którą 9 stycznia 20120r.  zaprosiły swoich bliskich. Dziewczynki zaprezentowały pełne humoru i zarazem wzruszenia wierszyki, piosenki i złożyły swoim bliskim życzenia - podziękowały za cierpliwość i wielkie serce, a następnie  wręczyły gościom upominki. Jak na koło taneczne przystało nie mogło zabraknąć tańca, dlatego dziewczynki zaprezentowały również nowoczesny układ choreograficzny,  którego uczyły się na zajęciach przez cały semestr.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, aby mogli razem z wnukami radośnie przeżywać każdy dzień swojego życia.

• KIERMASZ OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH

• 19.12.2019 19:20

• W dniach 16-18 grudnia br., zgodnie z corocznym zwyczajem, odbył się w naszej szkole Kiermasz ozdób Bożonarodzeniowych, zorganizowany przez świetlicę szkolną. Kupujący mogli nabyć dekoracje świąteczne, wykonane własnoręcznie przez uczniów i nauczycieli świetlicy. Na specjalnie przygotowanym stoisku znalazły się: choinki, aniołki, mikołaje, bombki, kartki świąteczne oraz pyszne babeczki i lukrowane pierniczki. Kiermasz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kupujących zarówno uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników, jak i gości naszej szkoły.

Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim osobom, które przyczyniły się do wsparcia naszej szkolnej inicjatywy! Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i życzymy spokojnych, rodzinnych oraz radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Dochód uzyskany ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby świetlicy szkolnej.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Petrzelis