• 2019/2020

• Urodziny Pluszowego Misia

• 29.11.2019 16:07
          • 25 listopada z okazji Światowego Dnia Misia uczniowie klas I-III w świetlicy obchodzili ,,Urodziny Misia”. W tym dniu dzieci przyniosły swoje ulubione Misie, aby razem z nimi uczcić ich święto. Na początku dzieci zaprezentowały swoje misie, a następnie obejrzały krótką prezentację dotyczącą historii Pluszowego Misia oraz bajkę ,,Miś Uszatek”. Niezapomnianą chwilą był taniec ze swoją najukochańszą maskotką, wspólne zabawy muzyczno-ruchowe i pamiątkowe zdjęcie ,,Miś”. Tak, jak na urodzinach przewidziany był również słodki poczęstunek, czyli przysmak wszystkich misiów – degustacja miodu.
            (WZ)

• Konkurs plastyczny ,,Mój Miś”

• 29.11.2019 16:00
          • 27 listopada odbyło się w świetlicy rozstrzygnięcie konkursu ,,Mój Miś” w ramach Światowego Dnia Misia oraz wręczenie dyplomów.
          • W BAJKOWYM ŚWIECIE BRZECHWY

• 29.11.2019 16:21

• 22 listopada 2019 r. mieliśmy okazję przenieść się do magicznej krainy i wysłuchać przepięknych występów młodych artystów.

• ZBIORKA KARMY DLA ZWIERZĄT

• 02.12.2019 18:46

• Akcja „Zbieramy karmę dla zwierząt z zamojskiego schroniska pod hasłem: Dorośli i dzieciaki pomóżcie nakarmić psiaki i kociaki” została zakończona. Przez dwa miesiące uczniowie ofiarowywali pożywienie dla najbardziej potrzebujących zwierzątek. Zebrano ponad 85 kg karmy, która przekazana została na potrzeby Schroniska dla bezdomnych psów w Zamościu oraz Fundacji ZEA. Największą ilość karmy podarowała schronisku klasa 1a i 1d, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Wszystkim zaangażowanym w akcję darczyńcom serdecznie dziękujemy za piękny <dar serca>.

Tekst: Marzena Gąska Zdjęcia: Agnieszka Żuber

• ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNO-PRZESTRZENNY PT. „JESIENNE INSPIRACJE”.

• 07.11.2019 20:42
          • W październiku 2019 r. ogłoszono świetlicowy konkurs plastyczno-przestrzenny skierowany do uczniów klas 1-3 pt. „JESIENNE INSPIRACJE”. Dnia 05.11.2019 r. odbyło się podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów. Celem konkursu było przede wszystkim zwrócenie uwagi uczniów na dostrzeganie piękna jesiennej natury i możliwości wykorzystania darów jesieni w pracy plastyczno – przestrzennej. Przedmiotem konkursu było wykonanie kompozycji z wykorzystaniem dostępnych jesienią materiałów przyrodniczych. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością, oryginalnością oraz nie lada precyzją, dzięki czemu stworzyli niepowtarzalne arcydzieła. Wykonane były one m.in. z kasztanów, żołędzi, szyszek, mchu, gałązek, warzyw oraz kolorowych liści. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na łączniku szkolnym. Wystawa wzbudzała podziw i duże zainteresowanie oglądających.

Komisja oceniająca przyznała nagrody i dyplomy następującym uczestnikom:

KLASY 1

I miejsce – Zuzanna Wawrych – klasa 1c
            II miejsce – Karol Kozak – klasa 1a
            III miejsce – Joanna Wielgusiak – klasa 1a, Paulina Czerepa – klasa 1d

KLASY 2

I miejsce – Kacper Kowalski – klasa 2a

II miejsce – Ignacy Różański – klasa 2a

III miejsce – Hanna Cioś – klasa 2c, Bartosz Stabiński – klasa 2c

KLASY 3

Nagroda specjalna – Alex Ruszel – klasa 3d

Wyróżnienia:

Lena Zarębska – klasa 1a, Hubert Pomietło – klasa 1d, Władysław Anasiewicz – klasa 2c, Hanna Hasiec – klasa 2c, Maja Kwapisz – klasa 2c, Maja Łukasik – klasa 2c, Olivia Zwolan – klasa 2d

Wszystkim zwycięzcom, wyróżnionym oraz uczestnikom konkursu gratulujemy wspaniałych pomysłów! Bardzo dziękujemy za zaangażowanie, które wprowadziło do szkoły radosną, kolorową, złotą polską jesień. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy konkursu: pani Agnieszka Petrzelis i pani Anna Czugała