• Zuchy

• Zuchy i harcerze w naszej szkole

• W szkole od czterech lat działa gromada zuchów o nazwie „Iskierki”. W tym ubiegłym roku także rozpoczęła pracę drużyna harcerska. Zuchy i harcerze spotykają się na zbiórkach raz w tygodniu. Uczą się zabaw zuchowych i harcerskich, zdobywają sprawności, śpiewają piosenki. Biorą czynny udział w przedsięwzięciach Zamojskiego Hufca ZHP, uczestniczą w konkursach, spotkaniach i uroczystościach harcerskich w Zamościu.

Opiekunką jest instruktor harcerski Pwd Agnieszka Kurantowicz

• 11 Listopada

•

38 Gromada Zuchów „Iskierki” i 39 Drużyna Harcerską uczestniczyła w obchodach  92 Rocznicy Odzyskania Niepodległości na Rynku Wielkim w Zamościu.

• Światło Betlejemskie

•  Galeria

W dniu 17.12.2010 r. drużyny zuchów i harcerzy z naszej szkoły po raz kolejny brały udział w przekazaniu Światła Betlejemskiego w kościele św. Katarzyny, księdzu Biskupowi. Tegoroczna uroczystość przebiegała pod hasłem „Ku przyszłości". Światło przynieśliśmy do szkoły i przekazaliśmy na ręce Pani Dyrektor. Przedstawiciele naszej gromady w dniu 20.12.2010 r. przekazali światło  betlejemskie społeczności gimnazjalnej podczas uroczystej akademii.

• Dzień Myśli Braterskiej

•

W dniu 18.02.2011r odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Poświęcona była założycielowi skautingu - Robertowi Baden- Pawellowi. Zuchy przygotowywały kartki z życzeniami, cytatami z piosenek harcerskich i ozdabiały je rysunkami.  Wysłuchały gawędy o Mocy człowieka, bawiły się w różne zabawy harcerskie, min. zuchowy pilot. Jeden zuch pilot, musiał przeprowadzić swojego kolegę, który miał zawiązane oczy bezpiecznie, przez trudny teren. Na koniec zbiórki, rozdaliśmy sobie kartki z życzeniami i zawiązaliśmy wspólnie krąg przyjaźni.

• Pierwsza pomoc

•

Na zbiórce w dniu 18.03.2011r. zuchy uczyły się udzielania pierwszej pomocy w ramach zajęć z pomocy przedmedycznej. Naszym zuchom wskazówek i instruktażu udzielała drużynowa 3 DW ”Perkun” druhna Gosia, studentka Studium Medycznego. Uczyła jak zachować się, kiedy ktoś zasłabnie, kiedy ktoś się poparzy, kiedy ktoś złamie kończynę, albo ją sobie odmrozi  i jak zatamować krwotok z nosa. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali co druhna miała nam do powiedzenia, a później w ramach ćwiczeń, chcieli pokazać jak powinni się zachować kiedy taka pomoc będzie od nich wymagana. Każdy zuch powinien umieć udzielić pierwszej pomocy!

• Ekoludek

• Kliknij na zdjęcie

• Wilczki morskie

•    Kliknij na zdjęcie

• Zuchy

•  kliknij na zdjęcie

• 220 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

•

3 maja delegacja zuchów i harcerzy naszej szkoły uczestniczyła w obchodach 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Manifestacja patriotyczna odbyła się na Rynku Wielkimw Zamościu o godzinie 11. Licznie przybyłe delegacje z zamojskich szkół, urzędów, stowarzyszeń i służb mundurowych wysłuchały przemówienia Pana Prezydenta Zamościa, a następnie złożyły wiązanki kwiatów przed tablicą upamiętniającą pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu.

• Festiwal Piosenki Harcerskiej

•  Galeria

6.05.2011 r. w Domu Kultury „Okrąglak” odbył się V Festiwal  Piosenki Harcerskiej.

Festiwal  otworzył komendant Hufca Zamojskiego - hm. Janusz Nowosad. Każda drużyna przedstawiała dwie piosenki: harcerską i turystyczną o tematyce Roztocza, co wynikało z regulaminu konkursu. Nasza gromada (20 zuchów i 3 harcerzy) zaprezentowała piosenki: „Szarą lilijkę” i „Krajkę”. Pomagaliśmy sobie trzema instrumentami (grzechotką, kołatką i dzwoneczkami) oraz tato jednej „zuszki” akompaniował nam na gitarze. Po prezentacji każdego zespołu, była chwila na zabawę harcerską. Następnie jury udało się na obrady, a uczestnicy otrzymali „małe co nieco”- drożdżówkę i napój. Ogłoszono wyniki, nasza gromada otrzymała wyróżnienie. Zuchy i trzech harcerzy byli  bardzo uradowani. Było to kolejne spotkanie integrujące społeczność harcerską i kolejna świetna przygoda.

Napisała: Agnieszka Kurantowicz

• VII Turniej Zuchów

•  Galeria

9 czerwca ponad 70 zuchów i harcerzy uczestniczyło w VII Turnieju Zuchowym „Zuch z legendą za pan brat" - spotkanie ze „zbójem” w Skierbieszowie.

Każda drużyna otrzymała mapkę sytuacyjną z zaznaczonymi punktami kontrolnymi, kartę zadań, sakwę na „słoneczne talary” oraz  polecenie pilnowania kapeluszy. Zuchy miały do wykonania następujące zadania: „Madejowe łoże”- zuchy miały rozpoznać co ukryto pod łożem po przeturlaniu się po nim; „Zbój bez brody”- zuch z zawiązanymi oczami przypinał brodę zbójowi; „Herb- puzzle”- zuchy układały herb Skierbieszowa na czas; „Kąpiel małego Zbójnika”- zuchy zmieniały ubranie i pieluchę „małemu Zbójnikowi”- lalce na czas; „List”- zbójnicy ukryli 5 „ słonecznych talarów”, które należało jak najszybciej znaleźć, a potem odszyfrować list. List ostrzegał przed zbójnikami, którzy zabierają kapelusze i sakwy z talarami. Dodatkową atrakcją było spotkanie z prawdziwym rymarzem z prawdziwymi „zbójnickimi” wąsami-  najodważniejsi sprawdzili ich prawdziwość. Niestety wielu zuchów straciło swoje kapelusze po drodze do Zamczyska. Zbójnicy przygotowali ognisko, wszystkim smakowały pieczone kiełbaski. Po posiłku cała gromada z wielką radością zjeżdżała z górki na mydlinach. Radosne okrzyki docierały aż pod plebanię. Na zakończenie turnieju każda gromada przeliczyła zdobyte talary. Nasza Gromada zdobyła 13 na 15 możliwych. Wszystkie zuchy dostały nagrody za udział, a najważniejsze było zadowolenie ze wspólnej zabawy.