• Zuchy

• Wiemy co jemy – rola witamin

• Szkolny Klub Wiewiórka zachęca uczniów do dbania o zdrowie poprzez prawidłowe odżywianie się. Zapraszamy do przeczytania informacji umieszczonej na gazetce szkolnej na temat: „Wiemy co jemy  – rola witamin ”.

Przygotowała: Danuta Nowak

• Spotkanie z higienistką szkolną

• Galeria

W dniach 21-22 listopada 2013 r. Klub Wiewiórka zorganizował spotkanie z panią Reginą Moczarską – higienistką szkolną.

Celem spotkania było zapoznanie uczniów klas 1-3 z założeniami Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Zdrowotnej „Problem z głowy”, który dotyczy wszawicy w szkole. W związku z tym p. Moczarska poinformowała uczniów o tym problemie, przekazała ulotki dla rodziców, zachęciła do udziału w konkursie plastycznym i przypomniała konieczności dbania o higienę osobistą.

Tekst : Danuta Nowak

• Dbaj o higienę osobistą

• Szkolny Klub Wiewiórka zachęca uczniów do dbania o higienę osobistą, zdrowe odżywianie się oraz  ubieranie się odpowiednio do pogody. Zapraszamy do przeczytania informacji na gazetce szkolnej na temat: „Dbamy o zdrowie”.

Tekst: D. Nowak

• Udział w akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę"

• Galeria

28 listopada 2013 r. Klub Wiewiórka jak co roku brał udział w akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”.

Zbieraliśmy artykuły spożywcze dla potrzebujących rodzin w PSS – Społem przy ul. Okrzei.

Tekst : Danuta Nowak

• Co nowego w Gromadzie Zuchów?

• Galeria

W miesiącach wrzesień - październik rozpoczęliśmy przyjmowanie nowych zuchów do naszej Gromady.

Od września w naszej szkole odbywają się raz w tygodniu zbiórki Gromady Zuchów, a dokładnie w poniedziałki o godzinie 16.00 w świetlicy szkolnej.

Zuchy poznają symbolikę harcerską, poznały prawo zucha, dowiedziały się jakie będziemy zdobywać sprawności.

W dniu 25 listopada mieliśmy uroczystą zbiórkę andrzejkową. Zuchy dowiedziały się o tradycji andrzejkowej, przygotowały dla siebie wróżby i zabawy. Wszyscy bawili się świetnie i dowiedzieli się co może ich spotkać w przyszłości.

Na zbiórkach w dniach 2 i 9 grudnia zuchy wykonywały kartki świąteczne na konkurs do Komendy Hufca i przygotowywały kartki z życzeniami dla chorego siedmioletniego Kuby, który jest w szpitalu w Gdańsku po ciężkiej operacji i tam też spędzi nadchodzące święta.

Chętne dzieci zapraszamy do dołączenia do naszej Gromady Zuchowej.

Pwd. Agnieszka Urbaniec

• Betlejemskie Światło Pokoju w naszej szkole

• 18 grudnia o godzinie 11.00 w Kościele Św. Katarzyny środowiskom harcerskim zostało przekazane Betlejemskie Światło Pokoju.

Tegoroczne hasło jakie przyświeca Betlejemskiemu Światłu Pokoju jest - Wyjdź z cienia! Pokaż dobro!

Zuchy z naszej szkoły uczestniczyły we Mszy Świętej, a po poświęceniu opłatków przez Księdza Biskupa i pobraniu Światełka wróciły z nim do szkoły, aby przekazać je na ręce Pani Dyrektor.

Przygotowała Agnieszka Urbaniec

• Wspaniałe i bezpieczne zabawy zimowe

• Galeria

Klub Wiewiórka zachęca uczniów do aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

Ferie - czas zimowego szaleństwa skończyły się, ale zima trwa nadal! Mamy nadzieję, że dzięki naszym radom, które można przeczytać na gazetce szkolnej, ferie były wspaniałe i bezpieczne!!! Oto kilka rad na bezpieczne zabawy zimowe nie tylko w czasie ferii:

Nie ślizgaj się po zamarzniętych stawach, jeziorach i rzekach!

Nie trzymaj się samochodu jeżdżąc na sankach lub nartach!

Nie zjeżdżaj z górek kończących się ulicami!

Uprawiając sporty zimowe ubieraj się ciepło, lecz w lekkie ubiory!

Zapraszamy do przeczytania powyższych informacji.

Opracowała: D. Nowak

• Jak Zuchy zdobywały sprawność „Kubuś Puchatek”?

• Galeria

Sprawność zdobywaliśmy na czterech kolejnych zbiórkach. Rozmawialiśmy o przyjaźni, znaczeniu przyrody, jej poszanowaniu. A przede wszystkim świetnie się bawiliśmy.

W czasie zbiórek:

Przeczytaliśmy niektóre przygody Kubusia Puchatka.

Przygotowaliśmy przysmaki dla Kubusia i jego przyjaciół.

Zorganizowaliśmy wystawę ulubionych pluszowych zabawek.

Zrobiliśmy plan Stumilowego Lasu.

Dowiedzieliśmy się skąd bierze się „małe co nieco”.

Zilustrowaliśmy wszystkich przyjaciół Kubusia Puchatka.

Tekst: A. Urbaniec

• Ruch to zdrowie, a zdrowie to ruch

• Galeria

Przyszła wiosna, a więc  Klub Wiewiórka zachęca do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu bez względu na pogodę.

Zachęcamy do przeczytania informacji na naszej gazetce dotyczących zdrowia. Tym razem przypominamy, że „Ruch to zdrowie, a zdrowie to ruch”.

D. Nowak

• Zbliżają się wakacje...

• Galeria

Zbliżają się wakacje – czas radości, zabaw i odpoczynku.

Chcemy by ten czas był czasem spędzonym mile, a przede wszystkim bezpiecznie. Klub Wiewiórka zaprasza do obejrzenia gazetki, na której przedstawił wskazówki „Jak bezpiecznie spędzić wakacje”. Prosimy wszystkich o rozwagę podczas wakacji. Życzymy uwspaniałych WAKACJI!

Tekst: D. Nowak

• Obietnica Zuchowa

• Galeria

23 czerwca 2014 r. Obietnicę Zuchową na ogień złożyło dziewięciu zuchów z naszej szkoły.

Zuchy przez cały rok szkolny przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. Poznały Prawo Zucha, symbolikę harcerską i uczestniczyły w ważnych wydarzeniach organizowanych przez Komendę Hufca Zamość. Wraz ze złożeniem obietnicy zakończył się rok szkolny 2013/2014 dla naszej gromady. Życzymy naszym zuchom i sympatykom miłych wakacji i spotkamy się po wakacjach wraz z nowymi kandydatami na zuchy.

Czuwaj! Pwd. Agnieszka Urbaniec