• "Poza ławą szkolną"

• Wizyta nauczycielek z Alytus, z Litwy

• W dniach 09 – 13. 04. 18 mieliśmy w szkole bardzo sympatyczną wizytę trzech nauczycielek z Alytus, z Litwy, które odwiedziły nas w związku z realizacją projektu „MODERN TEACHER, THE ARCHITECT OF FUTURE GENETATION” realizowanego przez tę szkołę w ramach programu Erasmus+. Adrija i jej dwie  koleżanki obejrzały pomieszczenia klasowe, sale gimnastyczne, gabinety dyrektorów, pokoje nauczycielskie, bibliotekę, świetlicę, salę informatyczną i językową. Spotkały się z dyrekcją naszej szkoły. Obserwowały lekcje prowadzone przez P. A. Wróbel i P. K. Gęborysa. Wzięły udział we fragmencie szkolenia prowadzonego dla naszych nauczycieli przez Panią Dyrektor M. Mołdoch i Panią J. Gontarz - Doszlę. Obejrzały przeznaczoną dla klas siódmych multimedialną lekcję historii naszej szkoły oraz spektakl „Brzydkie kaczątko” wystawiony przez uczniów świetlicy pod opieką Pań M. Margol i A. Stabińskiej. Uczestniczyły w zajęciach w klasie 3e SP; gry i zabawy w edukacji matematycznej prowadziła w tej klasie Pani K. Szaniawska. Wzięły udział w loterii fantowej zorganizowanej przez P. E. Smorowską, z której dochód przeznaczony był dla Klubu „Gaja”, zajmującego się ratowaniem koni. Fanty zebrano dzięki ofiarności uczniów naszej szkoły. Przy tej okazji obejrzały też prezentację wieloletniej współpracy naszej placówki z tą organizacją. Wylosowane fanty goście z zagranicy przekazali do świetlicy i biblioteki. Obejrzały powstającą z okazji jubileuszu makietę naszej szkoły, pracowicie wykonywaną przez P. A. Lachowską. W czwarty dzień pobytu koleżanki z Litwy odbyły interesującą wycieczkę po Zamościu. Poznały historię naszego miasta, zobaczyły Arsenał, obejrzały film o twierdzy Zamość i pokaz salw armatnich w nadszańcu. W czasie pobytu w Zamościu i w naszej szkole opiekę nad nimi sprawowały Panie E. Łyp i D. Król. Ponieważ goście z Litwy posługiwali się językiem angielskim i rosyjskim skorzystaliśmy z translatorskiej pomocy P. T. Sołowiej, rusycystki, do niedawna dyrektora naszej placówki, która towarzyszyła im dzielnie przez wszystkie dni pobytu. Koleżanki z Litwy wywiozły  z tej wizyty miłe wspomnienia. Już niedługo spotkamy się z nimi w Alytus, gdyż teraz z kolei nasi nauczyciele odwiedzą ich szkołę w ramach projektu „Poza ławą szkolną”.