• 2023/2024

• Świetlicowa lekcja patriotyzmu

• 07.11.2023 18:00
          • Tydzień poprzedzający obchody 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę to w szkolnej świetlicy czas rozmów i pogadanek dotyczących sytuacji naszej Ojczyzny  podczas zaborów. W poniedziałek 6 listopada dzieci obejrzały dwa filmy edukacyjne przybliżające ten trudny historycznie czas oraz  obrazujące jak  swoją niepodległość świętują Polacy, a także inne narody. Poznały  również polskie symbole narodowe  i sylwetki Józefa Wybickiego, Henryka Dąbrowskiego oraz Józefa Piłsudskiego. Teoretyczna część spotkania zakończyła się quizem podsumowującym zdobytą wiedzę. Następnie wychowankowie świetlicy wykonali prace plastyczne nawiązujące do obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
          • „Bezpieczeństwo w sieci” – zajęcia w Świetlicy Szkolnej

• 24.10.2023 15:06
          • Świetlica szkolna obok miejsca gdzie uczniowie czekają na lekcje lub rodziców, pełni też funkcję edukacyjną. Ostatnie dni w dużej mierze poświęcone były zagadnieniu „bezpieczeństwa w sieci”. Nauczycielki pracujące w świetlicy SP nr 3 w Zamościu przeprowadziły wiele spotkań i rozmów poświęconych przeciwdziałaniu cyberprzemocy. Dzieci obejrzały kilka filmików przygotowanych w ramach projektu Junior Media zatytułowanych „bądź bezpieczny w sieci”, dzięki którym poznały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Zwieńczeniem działań profilaktycznych było wspólne przygotowanie plakatu zatytułowanego „ Unikam cyberprzemocy”.

• „OWOCOWY JEŻ – JESIENNY ZWIERZ” - Świetlicowy Konkurs Kulinarny

• 22.10.2023 23:03

• W dniu 19.10.2023 r. odbył się świetlicowy konkurs kulinarny „OWOCOWY JEŻ – JESIENNY ZWIERZ”. Nie po raz pierwszy uczniowie zmierzyli się z kulinarnym wyzwaniem. Tym razem był to „Owocowy Jeż”, pełen wielu witamin, które są tak bardzo potrzebne, zwłaszcza teraz, jesienną porą.
          • ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

• 08.10.2023 22:00

• Każdy ma jakiegoś bzika! Zapewne nie każdy ma w domu „chomika, kota, rybki oraz psa”, ale wielu ludzi nie wyobraża sobie życia bez swojego pupila. Zwierzęta są naszymi towarzyszami, poprawiaczami nastroju, ale też potrafią pełnić ważną rolę w życiu człowieka.
          • Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania w świetlicy SP3

• 02.10.2023 23:24
          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń, które jest zarówno przyjemne jak i pożyteczne. W tym roku to nietypowe święto przypadło na dzień 29 września, a w jego obchody włączyła się również świetlica SP3.