• 2023/2024

• „OWOCOWY JEŻ – JESIENNY ZWIERZ” - Świetlicowy Konkurs Kulinarny

• 22.10.2023 23:03

• W dniu 19.10.2023 r. odbył się świetlicowy konkurs kulinarny „OWOCOWY JEŻ – JESIENNY ZWIERZ”. Nie po raz pierwszy uczniowie zmierzyli się z kulinarnym wyzwaniem. Tym razem był to „Owocowy Jeż”, pełen wielu witamin, które są tak bardzo potrzebne, zwłaszcza teraz, jesienną porą.
        • Uczniowie rozpakowali przyniesione z domu owoce: gruszki, winogrona, mandarynki, a po czynnościach higienicznych ochoczo zabrali się do pracy. Już po paru chwilach na talerzykach pojawiały się wspaniałe, pyszne i zdrowe kolczaste jeże, które dzieci z dumą prezentowały. Najmłodsi bardzo lubią prace kulinarne i wykonanie owocowego zwierzątka było dla nich nie ladą frajdą. Zaś posiłek wykonany samodzielnie smakował wyśmienicie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali jesienne, pamiątkowe dyplomy. Udział w zajęciach pozwolił uczniom rozwinąć zainteresowania kulinarne, nauczył organizacji pracy w kuchni, zdrowego odżywiania oraz  zachowania higieny  podczas przyrządzania posiłków. Był również okazją do ciekawych doświadczeń, własnej inicjatywy oraz przeżywania wspólnej radości i satysfakcji. Zdobyte podczas zajęć kulinarnych umiejętności, dzieci będą mogły wykorzystać w życiu codziennym.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!

Uczestnicy konkursu:

KLASA 1A

Czuk Malwina

Góra Maria

Michałuszko Hanna

Pawelczyk Jan

Rajtar Szymon

Rycaj Filip

Sak Szymon

KLASA 1C

Winiarczyk Barbara

Winiarczyk Zofia

KLASA 2A

Naworol Angelika

Szypuła Hanna

Wójtowicz Zuzanna

KLASA 2C

Pikuta Weronika

Smyl Wojciech

Organizatorzy konkursu: p. Agnieszka Petrzelis i p. Marzena Gąska.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Petrzelis