• Z robotyką w przyszłość

• Wizyta uczniów w Polsce

• Wizyta młodzieży w ramach projektu Erasmus+ "Z robotyką w przyszłość"

W dniach 26.02 - 02.03.2018 uczniowie naszej szkoły (klas 2 gimnazjum i 7 sp) byli gospodarzami międzynarodowej wymiany uczniów w ramach projektu Erasmus+ "Z robotyką w przyszłość". Była to pierwsza z zaplanowanych czterech wymian uczniowskich. Naszymi partnerami są szkoły z Hiszpanii, Rumunii i Włoch.
            W ramach tej mobilności uczniowie mieli możliwość poznania naszej szkoły, brali udział w zajęciach integracyjnych w grupach międzynarodowych, zwiedzali nasze piękne miasto, Arsenał.
            Podczas tego tygodnia uczniowie uczestniczyli w szkoleniu z programowania w Scratch, poznawali podstawy robotyki na warsztatch zorganizowanych przez Wydział Informatyki  Politechniki Lubelskiej. W Lublinie uczniowie wzięli udział w warsztatach z Eye Tracking, robotyki i poznawali świat z perspektywy okularów VR. Następne dni były poświęcone poznawaniu robotyki w praktyce. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia na terenie naszej szkoły w warsztatach z budowy robotów z Lego wedo 2.0 zorganizowaych przez Panią Magdalenę Kaniowską. Z dużym zaciekawieniem uczniowie wzięli udział  w lekcji w języku angielskim z budowy robotów poprowadzonej  przez uczniów I Liceum Ogólnokształcące w Zamościu. Uczestnicy projektu wzięli również udział w pokazach z zastosowania robotyki w praktyce poprowadzonych przez uczniów Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (Ekonomik) oraz ZSP nr 2 (Mechanik) w Zamościu.
            Na zakończenie ciężkiego tygodnia pracy młodzież pokazała swoją wolę walki podczas międzypaństwowych zawodów sportowych zorganizowanych przy wspópracy nauczycieli w-fu pani Agnieszki Mazurek, Krzysztofa Gęborysa, Marzeny Gąski i Marzeny Głąb, którym bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc.
            Kolejne spotkanie międzynarodowe, podczas którego uczniowie będą rozwijać kompetencje z robotyki, języka angielskiego i kultury odbędzie się w maju 2018 w Rumunii. Następne dwa spotkania odbędą się w przyszłym roku szkolnym.