• Klasy IV-VII - 2017/2018

• Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

• Nasza szkoła kolejny raz zaangażowała się w obchody DBI- w tym roku pod  hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Działania podjęte w ramach obchodów DBI miały na celu zwrócić uczniom uwagę na bezpieczne korzystanie z internetu oraz poszanowanie drugiej osoby, z którą możemy się wirtualnie spotkać.

Uczniowie klas czwartych uczestniczyli w warsztatach „ Bezpiecznie w internecie” podczas których zbudowali wspólnie sieć znajomych, poznali zasady Netykiety oraz sprawdzili swoją wiedzę rozwiązując quiz o bezpieczeństwie w internecie. Klasy piąte w trakcie spotkania podjęły próbę konfrontacji świata realnego i wirtualnego oraz poruszyły kwestię poszanowania innych osób i ich prywatności w internecie. W warsztatach ‘Kulturalny Fejsmen’ uczestniczyli uczniowie klas szóstych- poznali oni Fejsmena oraz jego wpadki, co było punktem wyjścia do rozmowy na temat właściwego zachowania w internecie.  Dla klas siódmych natomiast zorganizowana została prelekcja psychologa - p. Małgorzaty Szwarc-Niderli pt. ‘Korzystanie z internetu a uzależnienie’.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w debacie ‘Media społecznościowe moimi przyjaciólmi’. Na wstępie uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedze o social media. Debata miała dość burzliwy przebieg, uczniowie bardzo chętnie zabierali głos przedstawiając najróżniejsze argumenty. Koordynatorem akcji w SP3 była pani Jolanta Michalczuk. Tekst & foto: J. Michalczuk