• EKOSZKOŁA

• EKOTEST

• Wszyscy mamy wpływ na przyszłość naszej planety, liczą się nawet drobne gesty. Odpowiedz na  pytania poniżej a potem sprawdź ile zdobyłeś punktów, czy jesteś „EKO” czy jeszcze musisz nad tym popracować :)

1. Czy oszczędzasz wodę?

Np. Myjąc zęby zakręcasz kran, bierzesz prysznic zamiast kąpieli w wannie itp.

b) nie

2. Czy segregujesz śmieci?

Np. Plastikowe butelki wrzucasz do pojemnika na plastik, zużyty papier do makulatury itp.

b) nie

3. Czy zbierasz nakrętki?

4. Czy oszczędzasz prąd?

Np. Gasisz światło w pomieszczeniu, gdzie nikogo nie ma itp.

b) nie

5. Czy oszczędzasz papier?

Np. Zapisujesz kartkę po obu stronach, wykorzystujesz zapisaną kartkę jako zakładkę itp.

b) nie

6. Czy wykorzystujesz niepotrzebne już ale jeszcze dobre ubrania?

Np. Oddajesz ubrania dla potrzebujących, zanosisz do pojemnika PCK itp.

b) nie

7. Czy na zakupy zabierasz torbę wielorazową?

Np. Na zakupy zabierasz torbę z materiału itp.

8. Czy szanujesz zieleń?

Np. Nie łamiesz gałęzi, nie zrywasz niepotrzebnie roślin itp.

PODSUMOWANIE

Za każdą odpowiedź tak policz sobie 10 punktów.

Jeżeli zdobyłeś 80  punktów „ jesteś EKO” a dzięki temu chronisz naszą planetę i dajesz dobry przykład innym :).

Jeżeli zdobyłeś 70-60 punktów jesteś „prawie EKO”, ale musisz  jeszcze nad tym popracować.

Jeżeli zdobyłeś 50 punktów lub mniej to przemyśl co z tej listy mógłbyś robić na tak i jak to zmienić żeby przyszłość Ziemi nie była zagrożona.