• Wydarzenia 2015/2016

• KOLEJNA NAGRODA PEGAZA DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3

• 19.10.2015 18:08

• Nasza szkoła po raz kolejny została Laureatem Nagrody Pegaza 2015 przyznawanej przez Klub Gaja za szczególne osiągnięcia w akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”.
        • W roku szkolnym 2014/2015 wspólnie zebraliśmy ponad 11 ton makulatury.

09.10.2015 w Warszawie odbyła się Ogólnopolska inauguracja Święta Drzewa 2015 pod hasłem „Czytamy drzewom”,  na której Pani dyr. Teresa Sołowiej odebrała dyplom i kolejną statuetkę Pegaza.

Wydarzenie zorganizowane zostało  przez Klub Gaja wspólnie z Miastem Stołecznym Warszawa oraz Lasami Państwowymi. Święto Drzewa objęte jest patronatem Ministra Środowiska i Ministra Edukacji Narodowej.

Inaugurację rozpoczął  happening „Czytamy drzewom”  - fragmenty utworów Miłosza, Poświatowskiej, Papieża Franciszka, Kapuścińskiego, Eliota, Gałczyńskiego, Tuwima czytali ludzie kultury i mediów – m.in. Maja Ostaszewska, Magdalena Popławska, Bartłomiej Topa oraz Alicja Kapuścińska,  Minister Środowiska Maciej Grabowski, Wiceprezydent Miasta Stołecznego Warszawy Michał Olszewski, Dyrektor Radiowej Jedynki Kamil Dąbrowa,  dziennikarka Ewa Siedlecka. W ten sposób Klub Gaja zachęca nie tylko do sadzenia
          i ochrony drzew, ale także dostrzeżenia związków pomiędzy naturą i literaturą.
          Poczytajmy naszym drzewom opowieści, które sami chcielibyśmy usłyszeć. Niech słowa pisarzy i poetów będą dla nas inspiracją.

Następnie zaproszeni goście posadzili wspólnie siedem drzew: kasztanowce czerwone, śliwy i jesiony.

Drzewa i lasy chronią nas przed najgorszymi skutkami zmieniającego się klimatu. Dają życie, cień i  poczucie trwania. Rozpościerają nad nami niewidoczny baldachim opieki. Przyroda, traktowana przez nas w  sposób instrumentalny, nieszanowana i  pomijana, nadal oddaje nam przysługi i  wspiera w  życiu codziennym. Bez skargi. Bez słów. Bez naszego wsparcia, drzewa nie dadzą rady nas chronić. Czytajmy drzewom. Zostańmy ich przyjaciółmi – podsumował  Jacek Bożek, założyciel i prezes Klubu Gaja.

ALBUM FOTO ALBUM FOTO1 www.zamosconline.pl

Tekst: M. Margol