• Wydarzenia 2015/2016

• IX MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SPORTOWO-REKREACYJNY

• 25.05.2016 23:51

• 24.05.2016 r
          . w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbył się IX Międzyszkolny Turniej Sportowo - Rekreacyjny dla klas IV-VI zamojskich szkół podstawowych.
        • W zawodach startowały następujące reprezentacje: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 8, Szkoła Podstawowa nr 9, Szkoła Podstawowa nr 10, Społeczna Szkoła Podstawowa, Szkoła Podstawowa nr 3. Wszystkich uczestników zawodów powitał prowadzący Pan Dariusz Pałkowski. Następnie uroczystego otwarcia turnieju dokonała Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Zamościu Pani Teresa Sołowiej oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu Pan Wojciech Adamczyk.

Rywalizacja pomiędzy szkołami podstawowymi rozpoczęła się na poziomie klas czwartych. Dzieci startowały w konkurencjach takich jak: wyścig z przeplataniem przez szarfy, wyścig kelnerów, zakładanie na stojak koła ringo, bieg parami w kole hula-hop. W tej kategorii I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 7, II m. Szkoła Podstawowa nr 9, III m. Szkoła Podstawowa nr 10, IV m. Szkoła Podstawowa nr 3, V m. Szkoła Podstawowa nr 2, VI m. Społeczna Szkoła Podstawowa.

Kolejno do rywalizacji przystąpiły klasy piąte, które startowały w następujących konkurencjach: sztafeta z toczeniem piłki kijem do unihokeja, schowaj i zawieś, kozłowanie piłki po prostej, sadzenie ziemniaków. W tej kategorii I m. zajęła Szkoła Podstawowa nr 3, II m. Szkoła Podstawowa nr 9, III m. Szkoła Podstawowa nr 2, IV m. Szkoła Podstawowa nr 10, V m. Społeczna Szkoła Podstawowa, VI m. Szkoła Podstawowa nr 7, VII m. Szkoła Podstawowa nr 8.

Po zaciętej rywalizacji klas piątych do rywalizacji przystąpiły klasy szóste. Startowały w następujących konkurencjach: prowadzenie piłki nogą z przeszkodami, toczenie piłki kijem do unihokeja, strzał do celu, wyścig kangurów.
          W kategorii klas szóstych pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3, II m. Szkoła Podstawowa nr 8, III m. Społeczna Szkoła Podstawowa,  IV m. Szkoła Podstawowa nr 10, V m Szkoła Podstawowa nr 9.
          Po podsumowaniu wyników drużyny otrzymały puchary, pamiątkowe dyplomy oraz słodycze. Nagrody wręczała Pani Teresa Sołowiej Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Zamościu, która następnie dokonała uroczystego zamknięcia turnieju.

Na zakończenie zaprosiła wszystkie szkoły do udziału w przyszłorocznym X Międzyszkolnym Turnieju Sportowo - Rekreacyjnym z okazji 100-lecia Szkoły Podstawowej nr 3.

Głównymi koordynatorami całego turnieju byli: Pan Robert Martyniuk i Pan Dariusz Pałkowski oraz wspomagający nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół nr 3 w Zamościu. Oprawę muzyczną i nagłośnienie przygotował Pan Marian Paszczuk z Agencji Artystycznej "Flash Dance".

Sponsorzy i współorganizatorzy turnieju:

• Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Zamościu,
          • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu,
          • AD REM Beata Jurecka
          • Zespół Szkół nr 3 w Zamościu.

Opracował: Dariusz Pałkowski