• Archiwum

• Dzień Sportu w Gimnazjum

• 21.06.2016 16:59
        • Nasi gimnazjaliści na sportowo uczcili zbliżający się koniec roku szkolnego. Zmagali się w różnych dyscyplinach sportowych, a rywalizacji towarzyszyły same pozytywne emocje na miarę EURO 2016. Nie zawiedli kibice, a wśród nich wychowawcy i nauczyciele, którzy wytrwale dopingowali swoich podopiecznych.
        • Chłopcy rozegrali mecze w Turnieju Piłki Nożnej, reprezentacje klasowe dziewcząt uczestniczyły w Turnieju  Piłki Siatkowej, a lekkoatleci mieli szansę pobić rekordy szkoły w rzucie oszczepem i biegu na dystansie 100m.
          W turnieju piłki nożnej wygrali  piłkarze z klasy sportowe j 2c w składzie: Jakubowski Kamil, Woźniak Kamil, Cymerman Adrian, Adamczuk Jakub, Kania Ernest, Jagielski Jakub, Grzyb Mateusz. II miejsce przypadło w udziale klasie 3a, a na III miejscu znalazła się drużyna z klasy 3b. IV miejsce zajęła klasa 1b.
          W Turnieju piłki siatkowej wygrała reprezentacja klasy 2c w składzie: Staniec Karolina, Bancer Karolina, Szostak Natalia, Zając Marta, Oberda Julia, Kotowska Paula. II miejsce zajęła klasa 1a, a III miejsce klasa 1b.
          W rzucie oszczepem najlepsza okazała się Madej Angelika (3a), tuż za nią uplasowała  się Altmajer Weronika (3c), a na 3 miejscu  znalazła się Bochniarz Paulina (1b).
          Wśród chłopców najwyżej sklasyfikowano Wyszyńskiego Filipa (3c), na 2 miejscu uplasował się Wojda Jakub (3c), a 3 miejsce zajął Nizioła Patryk (2b).
          Na dystansie 100m. najlepszy wynik osiągnęła Bochniarz Paulina (1b), 2 miejsce zajęła Poprawa Paulina (1b), a na 3 miejscu uplasowała się Witkowska Dominika ( 3b).
          Najszybszy z chłopców okazał się Wojda Jakub (3c), 2 miejsce zajął Kycko Krystian (2b), a 3 lokatę zdobył Wyszyński Filip (3c). Imprezy sportowe odbyły się 20 czerwca 2016r. na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu.
          Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele wychowania fizycznego: p. M. Gąska, p. M. Głąb, p. A. Mazurek, p. M. Łyś i p. W. Zdybel. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy rezultatów! Tekst: Marzena Gąska, foto: Krzysztof Gemborys