• Wydarzenia 2014/2015

• WIOSENALIA 2015 (27- 29 kwietnia 2015)

• 14.06.2015 22:41
        • Galeria

Wiosenalia w naszej szkole to już tradycja - w tym roku odbywały się pod hasłem: COGITO ERGO SUM (MYŚLĘ, WIĘC JESTEM) czyli:

MYŚLĘ, WIĘC...CHCĘ BYĆ BEZPIECZNY (poniedziałek)

MYŚLĘ, WIĘC... DBAM O PRZYRODĘ (wtorek)

MYŚLĘ, WIĘC... PROWADZĘ ZDROWY STYL ŻYCIA (środa)

W trakcie Wiosenaliów każda klasa przygotowała plakat - Recepta na przezwyciężenie złości, nienawiści i agresji: „Czary  mary na złe humory”. Plakaty zostały umieszczone na drzwiach sal lekcyjnych, gdzie można je podziwiać- aż do teraz; ) Uczniowie przygotowali również plakaty na temat  ochrony środowiska naturalnego, właściwego odżywianie oraz wpływu  używek na organizm człowieka. Na lekcjach przyrody można było obejrzeć filmy „SOS dla Ziemi” oraz „Chemia produktów spożywczych” a także prezentacje multimedialne na temat organizacji zajmujących się ochroną przyrody w Polsce i na świecie, uczniowie trzymali też ulotki „ Nie wypalaj traw” oraz „ Sprzątaj po swoim psie”. Dla miłośników zwierząt najciekawszym dniem był wtorek- było to dzień w którym można było podziwiać żywe okazy zwierząt na wystawie zwierząt w sali przyrodniczej. A było co oglądać… szynszyle, chomiki, świnki morskie, papużki, rybki, była też modliszka a nawet ..wąż!(aaaaaaaa…!) Uczniowie opowiadali o tym, jak dbają o swoje zwierzątka i dlaczego zdecydowali się hodować właśnie takie- było super! W środę klasa 6 b razem z  Panią J. Nowak przedstawiła profilaktyczną scenkę pt. „Dziękuję, nie”. Mieliśmy okazję w ciekawy sposób dowiedzieć się ile złego wyrządzają w naszym organizmie narkotyki i dopalacze oraz jakie mogą być  konsekwencje ich zażywania. Aktorzy zwrócili również uwagę na rolę przyjaźni ukazaną w relacjach pomiędzy młodymi ludźmi. Zdrowy styl życia to również aktywność fizyczna dlatego w ramach Wiosenaliów rozegrane zostały międzyklasowe rozgrywki w koszykówkę- wyniki oraz zdjęcia w oddzielnym artykule.

Tekst & foto: Jolanta Michalczuk