• Wydarzenia 2019/2020

• Europejskie Święto ERASMUSA

• 27.11.2019 14:53
        • W dniach 10-12 października społeczność europejska świętuje dni Erasmusa. Jest to wydarzenie do którego dołączają również polskie szkoły, które realizują lub realizowały w ramach tego programu różne projekty dla uczniów i nauczycieli.
          Nasza szkoła bierze udział w Erasmus+ od kilku lat, z okazji #Erasmusdays chcemy więc pokazać jak ważny jest dla nas ten udział, jakie korzyści przynosi uczestnikom oraz jak dzięki temu wzrasta jakość pracy szkoły, kompetencje językowe i społeczne uczniów oraz poziom warsztatu pracy nauczycieli.

• Zorganizowaliśmy więc w szkole prezentacje dla uczniów klas 7 i 8, fotogalerię i gazetkę promujące efekty dotychczasowych projektów. Potwierdzeniem tego jak bardzo wartościowy jest udział w Erasmus + niech będą słowa rodziców uczniów, którzy byli uczestnikami projektów dotyczących ekonomii i robotyki: „Jako rodzic ucznia, który uczestniczył w projekcie Erasmus+ mogę szczerzę polecić to rozwojowe przedsięwzięcie. W latach 2015-2017 moje dziecko brało udział w wymianie uczniów z Holandią oraz Włochami. Erasmus pozwolił mojej córce nie tylko rozwinąć pasję ekonomii i nauczyć przedsiębiorczości, ale również uczestniczyć w lekcjach w holenderskiej szkole, poznać nową kulturę, zawrzeć przyjaźnie z rówieśnikami z zagranicy oraz bez żadnych kosztów zwiedzić Holandię(w tym Amsterdam lub Rotterdam). Jestem zadowolona, że szkoła zaangażowała się w tak korzystny i rozwojowy projekt który był niezapomnianym przeżyciem dla całej rodziny.” – Renata S.
          „Projekty Erasmus+ - widzę po swoich dzieciach jak dużo im dał udział w nich, jak wzrósł ich poziom samooceny, jak dowartościowały się, uwierzyły w siebie, że potrafią, dają sobie radę z komunikacją, że obawa przed "mówieniem" w języku angielskim maleje, z chęcią wysłałabym je ponownie. A oprócz tego nowe znajomości, przyjaźnie, zobaczenie innych szkół, sposobu nauki, ciekawe tematy i zwiedzanie - wszystko to daje Erasmus, polecam” – Monika Z.
          Zachęcamy wszystkich do wspólnego świętowania i udziału w kolejnych projektach. W tym miesiącu rozpoczynamy rekrutację do nowego dwuletniego projektu „Więcej Tolerancji, mniej ignorancji”, a naszymi partnerami są tym razem szkoły z Hiszpanii, Portugalii, Cypru, Niemiec i Włoch.

(WZ)