• Wydarzenia 2018/2019

• MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA ... dla NIEPODLEGŁEJ

• 02.11.2018 08:23
        • 30 października 2018 roku odbył się konkurs czytelniczy, którego celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych, a także pogłębianie umiejętności posługiwania się mową ojczystą. W tym roku to szczególnie ważne, w związku z rocznicą 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Dlatego oprócz czytania fragmentu z ulubionej książki, uczniowie czytali również przygotowane przez nauczyciela bibliotekarza  fragmenty  wierszy i pieśni patriotycznych.
          W konkursie wzięli udział uczniowie klas 2-3 oraz 4-6, którzy czytali przed komisją i publicznością wybrane przez siebie  fragmenty ulubionych książek. Uczestnicy przygotowali również przebrania lub rekwizyty z nimi związane. Zobaczyliśmy więc między innymi:
          Małego Księcia, Alicję z krainy czarów, Anię z Zielonego wzgórza, duchy, koty, piłkarza, podróżników, detektywa i wielu innych bohaterów z przedstawianych książek.
          Konkurs otworzyła pani dyrektor Edyta Wasil życząc uczestnikom powodzenia i przypominając wszystkim, jak szczególny to czas, ponieważ sto lat temu dzieci polskie odzyskały wraz z wolnością, prawo do uczenia się w języku polskim.
          Prezentacje uczniów oceniała komisja: pani Marta Margol i pani Elżbieta Smorowska  oraz pani Jolanta Gontarz-Doszla, która była również organizatorem konkursu. Szczególne wrażenie na komisji zrobił uczeń kl. 6b Grzegorz Kochański, który wybrał do prezentacji książkę Mały Książę. Gratulujemy wszystkim uczestnikom
          WYNIKI:

POZIOM KLAS 2: