• Wydarzenia roku jubileuszowego

• Międzyszkolny Turniej Sportowo – Rekreacyjny

• 01.06.2018 20:51
        •

Słoneczna pogoda i dobry humor towarzyszyły uczestnikom Międzyszkolnego Turnieju Sportowo - Rekreacyjnego, który odbył się w środę 15.05.2018 r. na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 3. Turniej zorganizowano w ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu.

• Z konkurencjami turniejowymi zmierzyli się uczniowie pięciu zamojskich szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 9, Szkoła Podstawowa nr 10, Społeczna Szkoła Podstawowa, Szkoła Podstawowa nr 3. Turniej otworzyła pani Maria Mołdoch dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, która w ciepłymi słowami przywitała uczestników i ich opiekunów życząc wszystkim sukcesów  w sportowej rywalizacji i wspaniałej zabawy.  Zmagania w formie wyścigów rzędów wymagały od zawodników bardzo dobrej kondycji fizycznej oraz nienagannej współpracy zespołowej. 10 – osobowe reprezentacje rywalizowały w duchu fair play, a nadrzędnym celem turnieju była dobra zabawa, aktywne spędzanie czasu i integracja międzyszkolna. Wśród licznych konkurencji sprawnościowych, z którymi musiały się zmierzyć poszczególne teamy  największe emocje wywołał „Bieg ortograficzny”, w którym zawodnicy obok doskonałej kondycji fizycznej musieli wykazać się również znajomością zasad ortografii. Impreza dostarczyła niezapomnianych wrażeń zarówno zawodnikom – głównym aktorom i bohaterom sportowej zabawy, jak również kibicom, którzy towarzyszyli swoim rówieśnikom. Miłym dla oka przerywnikiem zawodów był występ grupy sportowo – tanecznej, która zaprezentowała pokazy z pomponami i aerobik na stepach. Cheerleaders przygotowywały się do występu pod bacznym okiem pani Marzeny Głąb nauczycielki wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 3. W klasyfikacji generalnej turnieju pierwsze miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3. Miejsce trzecie przypadło w udziale Społecznej Szkole Podstawowej. Kolejne miejsca zajęły: Szkoła Podstawowa nr 9 i Szkoła Podstawowa nr 10.  Punktem kulminacyjnym imprezy było wręczenie nagród i upominków. Drużyny otrzymały z rąk pani Edyty Wasil  wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, puchary i dyplomy ufundowane przez sponsorów: Zarząd Oddziału Powiatowego ZNP w Zamościu oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu. Wszyscy uczestnicy  turniejowych zmagań i ich opiekunowie otrzymali atrakcyjne upominki sponsorowane przez panią Marię Mołdoch dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 i firmę Castorama Zamość. Po wyczerpujących konkurencjach i atrakcjach związanych z wręczaniem nagród, zawodnicy i ich nauczyciele mogli odpocząć i nabrać sił przy smakowitych pizzach, których fundatorem była absolwentka naszej szkoły pani Ewa Kruk właścicielka restauracji „Skarbiec Wina”. Głównym organizatorem imprezy był Robert Martyniuk, a nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali panowie Dariusz Pałkowski i Wojciech Zdybel nauczyciele wychowania fizycznego  z SP nr 3. Zwycięzcom gratulujemy sukcesu, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie i aktywny udział w turnieju.