• Wydarzenia 2017/2018

• I miejsce dla kibiców trójeczki w IV Kresowym Festiwalu Polonijnym Młodzieży Szkolnej

• 10.10.2017 11:03

• IV Kresowy Festiwal Polonijny Młodzieży Szkolnej przeszedł do historii.

• Uczniowie klasy 7a Szkoły Podstawowej bawili się świetnie i w radosnej atmosferze świętowali Dzień Chłopaka na hali sportowej OSiR Zamość w dniu 29 września. Uczcili ten dzień na sportowo i w pełnej gotowości bojowej stanęli na starcie i podjęli nie lada wyzwanie. Konkurencje przygotowane przez organizatorów wymagały nie tylko sprawności fizycznej, ale także koncentracji uwagi, oraz współpracy zespołowej. Rywalizowały reprezentacje zaproszonych szkół z terenu Miasta Zamość i powiatu zamojskiego. W festynie wzięły też udział dzieci polonijne z terenu Ukrainy. Gry i zabawy szybkościowo-zręcznościowe w formie wyścigów z elementami kozłowania, prowadzenia, toczenia piłki, oraz zabawy rzutne, dały młodzieży pole do popisu. Naszą szkołę reprezentowały dwie 6-osobowe drużyny składające się z dziewczynek i chłopców. Dzielni zawodnicy wspaniale radzili sobie w poszczególnych konkurencjach dzięki ogromnemu dopingowi ze strony naszych wiernych kibiców. Nie zabrakło głośnych okrzyków zagrzewających do walki i motywujących nasz zespół do solidnej pracy. A...było warto....Słodkie nagrody dla najlepiej kibicującej szkoły trafiły właśnie w ręce naszej trójeczki, która najlepiej zaprezentowała się w roli kibica i dała o sobie znać z trybun. Zasłużone 1 miejsce dla kibiców ze Szkoły Podstawowej nr 3 sprawiło ogromną radość naszym uczniom. Reprezentacja naszej szkoły zakończyła turniej na 6 miejscu. Smakołyki napełniły żołądki strudzonych sportowców, którzy w dobrych humorach pożegnali się z nowymi kolegami.

Organizatorem festiwalu było Zamojskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Zamościu przy wsparciu finansowym Kancelarii Senatu RP i Miasta Zamość. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego, p. Marzena Gąska i p. Marzena Głąb.Tekst Marzena Gąska. Foto Natalia Król