• POSTAW NA RODZINĘ

• Siatkówka w rodzinnym gronie

• 04.11.2016 14:16
        • Symboliczna zagrywka p. Dyrektor Teresy Sołowiej rozpoczęła historyczny Turniej Rodzinnej Piłki Siatkowej. Emocjom nie było końca... z wielkim poświęceniem grali nie tylko uczniowie, ale także ich Rodzice i nauczyciele. Siatkarze walczyli o każdy punkt, nikt nie oszczędzał nikogo, więzi rodzinne nie miały tu znaczenia. Na boisku twarzą w twarz stanęły dzieci i ich Rodzice. Nie zabrakło również gospodarzy imprezy – nauczycieli wychowania fizycznego. Każdy miał tylko jeden cel - pokonać rywali. A wcale łatwo nie było, bo wszyscy zaprezentowali wysoką, mistrzowską formę, formę na miarę I Ligi. Niektóre piłki były naprawdę wysokich lotów, a niezwykły poziom gry i precyzyjne zagrania zawodników, zarówno tych młodych jak i nieco starszych, nie budziły zastrzeżeń. Pod siatką niejednokrotnie robiło się gorąco, zwłaszcza, gdy do boju wkroczyli wysportowani Rodzice. Zaskoczyli wszystkich swym niebywałym przygotowaniem technicznym i taktycznym. Równie waleczni okazali się uczniowie klasy 1b, którzy próbowali nawet pokonać swoich trenerów. Ci jednak stanęli na wysokości zadania, bo nie wypada przecież przegrać na „własnym podwórku”. Rodzice-”Czarny Koń Turnieju”, z niewielką stratą zostali pokonani przez nauczycieli wychowania fizycznego. Spisali się jednak na medal i rozegrali wspaniałe mecze, a w niedalekiej przyszłości zapowiedzieli rewanż w walce z nauczycielami.

Nie zawiedli również kibice... Uczniów klasy 1b wytrwale zagrzewała do walki wychowawczyni-p. Katarzyna Skalska, a Dyrekcja szkoły – p. Teresa Sołowiej, p. Marta Zwolan i p. Maria Mołdoch gromkimi brawami nagradzała wygranych i przegranych.

Wyniki nie były tu jednak najważniejsze, a głównym przesłaniem imprezy była „wspólna rozmowa poprzez zabawę”, promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży i upowszechnianie postaw prozdrowotnych. W przedsięwzięcie włączeni zostali Rodzice, gdyż rozgrywki rozegrane zostały w ramach Programu Postaw na Rodzinę, którego głównym założeniem była współpraca Rodziców ze środowiskiem szkolnym.

Wszyscy sportowcy regenerowali swe siły przy wyśmienitej pizzy i studzili swe emocje popijając pepsi i mineralną. 3-godzinne zmagania dały o sobie znać, na twarzach zawodników dało się zobaczyć zmęczenie, ale ono szybko mijało i nowa energia wstępowała ze zdwojoną siłą.

Na zakończenie zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki, by w radosnych nastrojach powrócić do swych domów.

Impreza odbyła się 20 października 2016r. na obiektach sportowych Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Nad jej sprawnym przebiegiem czuwali organizatorzy-nauczyciele w-f: Marzena Gąska, Marzena Głąb i Agnieszka Mazurek.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w turnieju i zapraszamy do dalszej współpracy, oraz udziału w kolejnych przedsięwzięciach szkoły. Tekst Marzena Gąska Foto Krzysztof Gęborys