• Wydarzenia 2022/2023

• ,,Szkoła pamięta”

• 28.10.2022 12:50
          • ,,Szkoła pamięta” to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy MEiN, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród naszej młodzieży. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
            W tym roku uczniowie klas 5c i 6b udali się na Cmentarz Parafialny w  Zamościu, aby złożyć hołd poległym Polakom września 1939 r. Na miejscu nauczyciele historii, w formie żywej lekcji omówili tematykę napaści III Rzeszy na Polskę, starając się ukazać, podkreślić heroiczną postawę Polaków w walce z niemieckim agresorem. Koordynatorzy: J. Buczkowska, G. Grzywna
          • Konkurs „Rozpoznaj swojego nauczyciela”

• 19.10.2022 15:30
          • W naszej szkole odbył się konkurs, podczas którego należało rozpoznać nauczycieli na zdjęciach z dzieciństwa. Wydarzenie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko wśród uczniów, ale też samych nauczycieli, którzy również oglądali fotografie swoich kolegów próbując zgadnąć kogo przedstawiają. Informujemy, że dwie uczennice rozpoznały większość nauczycieli. Gratulujemy Gabrieli Kopczyńskiej i Ewelinie Mołdoch z klasy 8a!
          • Na ratunek serduszku Gabrysi

• 23.09.2022 16:05
            Kochani! Zbiórka nadal potrzebuje naszego wsparcia, liczy się każda złotówka:
          • Stypendium Marszałka Województwa „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2022-2023”

• 07.09.2022 06:32

Szanowni Rodzice i Uczniowie!
            Rozpoczął się proces składania wniosków o  przyznanie, na rok szkolny 2022/2023, stypendiów najzdolniejszym uczniom województwa lubelskiego.
            O stypendium starać się mogą uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych oraz  uczniowie wszystkich klas liceów ogólnokształcących.
            Wnioski o przyznanie stypendium na rok szkolny 2022/2023 należy składać, w trybie zgodnym z zapisami regulaminu, od 1 do 16 września 2022 r.
            Link do ogłoszenia o programie stypendialnym
            Link do dokumentacji programu stypendialnego
            W oparciu o wskazane dokumenty rodzice wraz z uczniami wypełniają wnioski.
            W celu wyznaczenia opiekuna dydaktycznego (Nauczyciel wyznaczony przez dyrekcję szkół) oraz opieczętowania i podpisania wymaganych formularzy, uczniowie powinni zgłaszać się do z-cy dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 – Marcina Łysia do dnia 12 września.
            Prosimy o dokładne czytanie regulaminu, instrukcji wypełniania wniosku oraz załącznika z wykazem konkursów punktowanych we wniosku o stypendium.

• Początek roku szkolnego 2022/2023

• 06.09.2022 06:42
          • 1 września 2021 uroczystą mszą świętą w Kościele św. Michała Archanioła rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po mszy uczniowie klas 2 -8 wspólnie z wychowawcami, Dyrekcją Szkoły, nauczycielami i rodzicami spotkali się na dziedzińcu szkoły, gdzie odbył się uroczysty apel. O godz. 12 swoją szkolną przygodę rozpoczęli uczniowie klas 1. Podczas krótkiej uroczystości w sali gimnastycznej trzecioklasiści zapewnili pierwszoklasistów, że szkoła jest wesołym i ciekawym miejscem, w którym można nie tylko się uczyć, ale także bawić i marzyć. Pani dyrektor Maria Mołdoch życzyła uczniom powodzenia, radości w odkrywaniu tajników wiedzy i samych dobrych chwil w „Trójce”.