• Wydarzenia 2022/2023

• II Miejsce w Wieloboju Strzeleckim

• 09.12.2022 16:18
          • 7 grudnia  odbyły się I Mistrzostwa Miasta Zamościa w Wieloboju Strzeleckim pod Patronatem Prezydenta Miasta Zamość. Organizatorem Zawodów był Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 5 oraz Zamojskie Stowarzyszenie Strzeleckie Twierdza. W zawodach udział brało 12 drużyn  Uczniowie brali udział 4 konkurencjach: pistolet interaktywny tarcza statyczna i odskakująca , pistolet pneumatyczny i karabin dowolny leżący .
            II miejsce zajeła 3 osobowa drużyna z naszej szkoły w składzie Amelia Poszelężna 8c, Adam Liput  8d oraz Bartosz Zasuwa 8d  Gratulujemy .
          • Jarmark Świąteczny na Rynku Wielkim

• 05.12.2022 07:48
          • Coraz bliżej święta... Z tej okazji 4 grudnia 2022r. nasi uczniowie z zespołów Wiolinki, Triola oraz z chóru szkolnego wystąpili na Jarmarku Świątecznym na Rynku Wielkim.  Dziękujemy naszym artystom. Jesteście wielcy i utalentowani. Wasz piękny śpiew rozgrzał nasze serca, mimo przeszywającego zimna.
          • Diecezjalny Konkurs Piosenki Religijne

• 22.11.2022 18:04
          • 15.11.2022 r.  w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu odbył się Diecezjalny Konkurs Piosenki Religijnej. Szkołę naszą reprezentował Zespół Wokalny - uczennic kl 4 C - pana Krzysztofa Krajewskiego, który w kategorii III - uczniowie klas IV - VIII szkół podstawowych, zajął I miejsce.
          • Projekt edukacyjny Sztuka antyczna waza grecka

• 19.11.2022 17:05
          • W ramach realizacji projektu edukacyjnego Sztuka antyczna i jej wpływ na wieki późniejsze uczniowie klas 6 pod okiem pań Marty Gromek i Magdaleny Majer przygotowali prace plastyczne inspirowane greckim malarstwem wazowym. Wystawa prac prezentowana jest na łączniku szkolnym. Zapraszamy do obejrzenia wystawy i filmu podsumowującego projekt.
          • 11 listopada Święto Niepodległości

• 13.11.2022 15:04
          • W dniu 11 listopada rokrocznie obchodzimy Święto Niepodległości. Dzień upamiętnia wydarzenia z 1918 roku, kiedy Polska po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość. Tegoroczne obchody odbyły się w formie akademii, podczas której uczniowie zaprezentowali dzieje Polski od upadku naszego państwa, aż do momentu odzyskania suwerenności. Ponadto wspólnie odśpiewany został Hymn Państwowy w ramach akcji MEiN- ,,Szkoła do Hymnu”.