• Wydarzenia 2022/2023

• 24.02.2023 17:49
          • Lekcje z Temidą

• 21.02.2023 16:39
          • W dniu 17.02.2023 r.  uczniowie klas 8c i 8b uczestniczyli w warsztatach w ramach projektu:  ,,Lekcje z Temidą”. To zajęcia z zakresu edukacji prawnej, na których młodzież została zapoznana z następującymi zagadnieniami: Dlaczego ludzie stworzyli prawo? Jak dostać się na studia prawnicze? Gdzie szukać pomocy prawnej? Jakie prawa ma konsument? Odpowiedzialność prawna za treści publikowane w Internecie. Zajęcia warsztatowe odbyły się pod kierunkiem Pani prawnik, która w ciekawy i merytoryczny sposób omawiała przygotowaną tematykę. Na końcu uczniowie swoje wiadomości mogli sprawdzić w formie testu, w którym uzyskali w większości maksymalną ilość punktów.
          • Konkurs poezji bożonarodzeniowej ,,W Świątecznej Krainie …”

• 09.01.2023 14:58
          • 18 grudnia 2022r. został rozstrzygnięty Konkurs poezji bożonarodzeniowej ,,W Świątecznej Krainie …” przeznaczony dla klas 4–8. Celem konkursu było propagowanie twórczości literackiej, uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka ojczystego, pogłębienie wiedzy na temat istoty Świąt Bożego Narodzenia oraz świątecznych tradycji. Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy. Świat nagle milknie, zdaje się zwalniać, a my wraz z nim. Uczestnicy konkursu ulegając urokowi Świąt w swoich wierszach przenieśli nas w  świat pełen szczęścia i radości.
          • Wystawa szopek bożonarodzeniowych

• 22.12.2022 15:53
          • W przestrzeni szkolnej  zaprezentowano  szopki , które zostały wykonane  przez uczniów naszej szkoły. Tradycję budowania szopek  rozpropagował św. Franciszek.  Szopki są jednym z symboli świąt Bożego Narodzenia i przypominają stajenkę, w której  Chrystus  przyszedł na świat. Szopki wykonane przez naszych uczniów  robią imponujące wrażenia.