• Wydarzenia 2022/2023

• Akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• 04.05.2023 16:23
          • W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas 5c i 5d wraz ze szkolnym chórem przygotowali część artystyczną, w której doskonale ukazali entuzjazm, jaki towarzyszył tamtym wydarzeniom. Żywa lekcja historii przeniosła nas na dwór króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Mogliśmy zapoznać się z ważnymi wydarzeniami i problemami, z jakimi borykała się XVIII-wieczna Polska. Była to także okazja do refleksji i pielęgnowania patriotyzmu wśród młodzieży.
          • BRD 2023 – III MIEJSCE Powiatu Zamojskiego

• 03.05.2023 12:42
          • 29 kwietnia 2023 roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zamościu odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, mające na celu wyłonienie najlepszych drużyn z Powiatu Zamojskiego. Turniej odbywał się w dwóch grupach rywalizacyjnych:
            Drużyny musiały się wykazać umiejętnościami praktycznymi na torze przeszkód, wiadomościami teoretycznymi z wiedzy o ruchu drogowym, wiedzą praktyczną z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przepisami ruchu drogowego na miasteczku rowerowym. Nasza szkołę reprezentowali: Martyna Bartkowska, Emilia Kuźma, Hubert Lis, Dominik Bronikowski.
            Drużyna zajęła III miejsce w Powiecie Zamojskim.. Uczniowie otrzymali puchar, dyplomy oraz nagrody.
          • TRÓJKA W MIEJSKICH ELIMINACJACH DZIECI TURNIEJU BRD

• 27.04.2023 19:59
          • We wtorek,26 kwietnia 2023 r. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Miejskich Eliminacjach Dzieci w Turnieju BRD. Zawody rozegrane zostały w Szkole Podstawowej Nr 2 w Zamościu. Organizatorem turnieju był WORD oraz MKP w Zamościu. W turnieju BRD wzięły udział szkoły podstawowe w dwóch kategoriach wiekowych.  Reprezentację naszej szkoły tworzyły drużyna młodsza w następującym składzie:
            1. Martyna Bartkowska z kl. V a
            2. Emilia Kuźma z kl. V a,
            3. Dominik Bartkowski z kl. V a,
            4. Hubert Lis z kl. V c,
            5. Władysław Anasiewicz z kl.VI c
            oraz drużyna starsza w następującym składzie:
            1. Różycki Krystian - 8D
            2. Waszyński Dawid - 8B
            3. Chaber Wiktor - 8D
            Nasi uczniowie w klasyfikacji końcowej w grupie młodszej zajęli I MIEJSCE oraz w grupie starszej III MIEJSCE. Opiekunami drużyn byli nauczyciele wychowania fizycznego: Pani Marzena Koroniewska oraz Pan Michał Gromadzki
          • DZIEŃ ZIEMI 22.04.2023 – ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ

• 21.04.2023 12:53
          • Dzień Ziemi nazywany także Międzynarodowym Dniem Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Idea obchodów Dnia Ziemi została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona.
            Zdarzeniem, które przyczyniło się do zainicjowania tego święta, była katastrofa ekologiczna ze stycznia 1969 r., do której doszło u wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Według wstępnych szacunków, z uszkodzonej platformy wiertniczej wyciekło do oceanu kilkaset tysięcy galonów ropy, co doprowadziło do śmierci tysięcy ptaków, delfinów oraz innych morskich zwierząt, a także dewastacji środowiska na wiele lat.
          • „Drzwi wiosną malowane”

• 30.03.2023 16:45
          • W naszej szkole 21 marca z okazji Pierwszego Dnia Wiosny został rozstrzygnięty konkurs na wiosenną dekorację drzwi do sal pod hasłem „Drzwi wiosną malowane”. Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:
            I miejsce - kl. 4c,
            II miejsce ex aequo - kl. 4b i 5c,
            III miejsce ex aequo - kl. 4a, 6b, 6d, 7b, 8e,
            wyróżnienia - kl. 4d, 5b, 6a, 6c, 8a.
            Dzięki kreatywności naszych uczniów w szkole naprawdę zawitała WIOSNA!