• Wydarzenia 2022/2023

• XII Między przedszkolny Turniej Sportowo-Rekreacyjny dla dzieci sześcioletnich z zamojskich przedszkoli

• 25.03.2023 16:05
          • 09.03.2023 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Zamościu odbyła się kolejna edycja Turnieju Sportowo-Rekreacyjnego dla dzieci sześcioletnich z przedszkoli nr  9, 13 i prywatnego przedszkola "Słoneczko".
            Uroczystego otwarcia turnieju dokonała dyrektor szkoły Pani Maria Mołdoch. Następnie po krótkiej rozgrzewce rozpoczęła się rywalizacja pomiędzy przedszkolami. Dzieci startowały w konkurencjach takich jak: wyścig z przeplataniem przez szarfę, tocznie piłki, wyścig przez płotki, układanie puzzli, zabawa " bieg kelnera", rzut do celu, strzał do bramki.
            W przerwie pomiędzy konkurencjami oraz na zakończenie turnieju wystąpiły zespoły taneczne ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu pod kierunkiem Pani Marzeny Głąb oraz Pani Anny Sawki „Wiolinki”. Do sportowej rywalizacji pomiędzy startującymi przedszkolami zagrzewały dzieci, które przyszły na turniej ze swoimi zespołami. Po podsumowaniu wszystkich konkurencji okazało się iż konieczna jest dogrywka o I miejsc, polegająca na oddaniu rzutów osobistych do kosz przez Panie wychowawczynie.
            Najlepsze okazało się Przedszkole „Słoneczko”,  II miejsce zajęło Przedszkole nr 13 , III miejsce zajęło Przedszkole nr 9. Wszystkie zespoły otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy, które wręczała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu Pani Maria Mołdoch. Następnie Pani Dyrektor dokonała uroczystego zamknięcia turnieju.
            Wszyscy uczestniczący oraz opiekunowie otrzymali od organizatorów prezenty  ufundowane przez sponsora CASTORAMA w Zamościu.
            Turniej przygotowali nauczyciele: Pan Robert Martyniuk, Michał Gromadzki, Pani Anna Sawka (przygotowanie zespołu taneczno - wokalnego "Wiolinki" , Pani Marzena Koroniewska – zespół taneczny.
          • ŻYWE OBRAZY

• 16.03.2023 23:27
          • Uczniowie klas czwartych w ramach zajęć kreatywnych ,,Spotkanie z językiem ojczystym” stworzyli  ŻYWE OBRAZY, czyli rekonstrukcję dzieł malarstwa przy udziale ludzi przedstawiających postawą, ubiorem i mimiką daną scenę z autentycznych obrazów.
          • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

• 02.03.2023 16:37
          • 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Celebrując to wydarzenie uczniowie klas ósmych w ramach inscenizacji historycznej przedstawili losy Witolda Pileckiego, który za swoją heroiczną postawę został skazany na śmierć w 1948 r. Ponadto pozostała część społeczności szkolnej zaangażowała się w upamiętnienie losów ,,Żołnierzy Niezłomnych”, przygotowując plakaty o tej tematyce. Wszystkim uczniom i nauczycielom uczestniczącym w dzisiejszym projekcie serdecznie dziękujemy. Chwała Bohaterom!!!
          • Sztuka antyczna i jej wpływ na wieki późniejsze - podsumowanie projektu

• 27.02.2023 14:09
          • Z końcem lutego podsumowany został projekt edukacyjny z plastyki Sztuka antyczna i jej wpływ na wieki późniejsze którego 1 etap realizowany był jesienią b.r. szkolnego. Tym razem skupiliśmy się na wpływie wzorców antycznych na architekturę nowożytną tj. od  XVI wieku, po początek wieku XIX. Projekt realizowany był w klasach 6 oraz 7, a polegał na przypomnieniu cech architektury starożytnej Grecji i Rzymu oraz dostrzeżeniu jej wpływu na stylistykę epok późniejszych. Chętni uczniowie w wybranej technice plastycznej wykonali prace obrazujące najznamienitsze dzieła architektoniczne wzorowane na sztuce antycznej. Przedsięwzięciu towarzyszy wystawa prac, którą można oglądać na "łączniku" szkoły.
            Projekt realizowany był jako działanie na rzecz szerszego udostępnienia kanonu i założeń edukacji klasycznej oraz sięgania do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy.