• 2023/2024

• JAK DBAĆ O ZDROWIE – PIELĘGNIARKA CI POWIE

• 28.09.2023 21:27
        • To hasło przewodnie spotkania, w którym uczestniczyli uczniowie ze szkolnej świetlicy w dniu 20 września 2023r. Gościem klas 1-3 była szkolna Pani Pielęgniarka, która przekazała najmłodszym wskazówki, według których powinni postępować, aby dbać o swoje zdrowie. Dzieci usłyszały jak należy dbać o zdrowie skutecznie i z przyjemnością.
        • Znane  powiedzenie głosi: „Jesteś tym, co jesz”. Oznacza, że jedzenie to nie tylko paliwo dla naszego organizmu, ale też  niezbędne smary, płyny i oleje. Żeby działać jak niezawodna maszyna, musisz trzeba dbać o ich harmonijną kompozycję. Zdrowie to skarb, który daje szczęście i zadowolenie, ale nie można go kupić ani odzyskać, gdy się je straciło.

Uczniowie obejrzeli bajki edukacyjne i rozwiązywali krzyżówki związane ze  zdrowym stylem życia, oraz zapoznali się z piramidą zdrowego odżywiania. Dzieci pochwaliły się swoimi cennymi owocowymi skarbami, które zabrały ze sobą do szkoły.

Przedsięwzięcie odbyło się w ramach działań Zespołu ds. Promocji Zdrowia.

Oto 10 zasad, które pozwolą Ci na właściwe dbanie o zdrowie

1. Zmień nawyki żywieniowe na odpowiednio zbilansowaną dietę.

2. Pamiętaj o regularnej aktywności fizycznej.

3. Ogranicz używki.

4. Zadbaj o zdrowy sen.

5. Unikaj stresu.

6. Badaj się regularnie.

7. Uważaj na słońce.

8. Stosuj przemyślaną suplementację.

9. Zadbaj o higienę osobistą.

10. Zadbaj o zdrowie psychiczne.

Ze zdrowymi pozdrowieniami

nauczyciele świetlicy szkolnej